Návod: Chcete na Instagramu vidět příspěvky bez omezení?

Instagram skrývání příspěvků filtr citlivého obsahu

Doba je dnes na sociálních sítích ve stádiu, kdy je spousta příspěvků považována za závadné, vznikají rasové, náboženské nebo třeba genderové spory a celkově se musejí mít provozovatelé aplikací a webů na pozoru, co se skrze jejich servery a displeje uživatelů prožene. Na tom z určitého pohledu není nic špatného a pro omezování některých příspěvků jsou velmi dobré argumenty. Pod velkým tlakem je z hlediska filtrování obsahu hlavně Facebook Inc. a sítě spadající pod něj. Například Instagram nedávno spustil “filtrování citlivého obsahu”, což je v podstatě skrývání příspěvků.

Instagram
Instagram

Novinka se v aplikaci i na webu této sociální sítě objevila téměř úplně v tichosti. Byla sice oznámena na blogu, ale nový filtr se uživatelům zapnul, aniž by si toho asi drtivá většina lidí všimla. Na základě toho, co síť vyhodnotí jako potenciálně škodlivý obsah, mají uživatelé omezený kanál Prozkoumat. A tak to zůstane, dokud filtrování citlivého obsahu nezmění manuálně v nastavení. Oficiální nápověda k nové funkci říká, že za citlivý je považován obsah, který je buď sexuálně laděný či násilný, nebo může být o drogách nebo střelných zbraních.

Jak vypnout filtr citlivého obsahu a skrývání příspěvků v aplikaci Instagram?

  1. Otevřete aplikaci
  2. Klepněte na svou profilovou fotografii vpravo dole
  3. Otevřete vpravo nahoře hamburger menu (tři vodorovné čárky)
  4. Vyberte Nastavení
  5. Klepněte na Účet
  6. Otevřete položku Nastavení citlivého obsahu
  7. Vyberte požadovanou možnost

Po zavedení zmíněné filtrace budete mít pravděpodobně vybranou možnost Omezení, což je jakási střední cesta, kterou Instagram zvolil dle vlastního uvážení. Na výběr jsou další dvě možnosti. Ta nejvíce benevolentní (Povolit) filtraci úplně vypne a v podstatě vrátí aplikaci do dřívějšího stavu. Možnost “Omezit ještě víc” naopak filtr posílí a nadále se vám bude zobrazovat ještě méně obsahu, který síť vyhodnotí jako citlivý.

Tato novinka je aplikována skutečně jen na kanál Prozkoumat a nemá vliv na to, co uvidíte v klasickém kanálu příspěvků od vámi sledovaných profilů. Stejně tak neovlivňuje to, co vám může přijít v soukromých zprávách. I tady ale provozovatel Instagramu postupně zavádí různé druhy ochrany proti šikaně či kyberútokům.

Máte také nový filtr zapnutý? A vypnete ho?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)