Celosvětové testování začalo: Instagram omezil zobrazování počtu srdíček

konec srdíček na Instagramu

Skončí definitivně honba uživatelů za co nejvyšším počtem veřejných “lajků” na šesté největší sociální síti světa? Dříve avizovaná a testovaná novinka byla z úzkých regionů a testovacích skupin rozšířena globálně. Instagram (potažmo Facebook jako majitel této platformy) už testuje novinku na uživatelích po celém světě. Část už vidí pouze své vlastní statistiky. Důvodem má být soustředěnost uživatelů na jejich obsah, nikoli na počet následných reakcí. S tím souvisí péče o jejich duševní zdraví. Případný definitivní konec viditelných srdíček na Instagramu by znamenal vypnutí základního interaktivního prvku této platformy.

O testování funkce jsme informovali již dříve a v létě bylo omezeno na Austrálii, Japonsko, Brazílii, Irsko, Nový Zéland, Kanadu a Itálii. Zatím nevíme, jak a jestli vůbec Instagram analyzoval názory uživatelů, ale rozhodl se tuto revoluci posunout do další fáze. O svém rozhodnutí informoval na Twitteru. Šéf Instagramu Adam Mosseri v nedávném rozhovoru potvrdil, že jejich primárním cílem je ochrana duševního zdraví uživatelů, především těch mladistvých. V lepším případě pro mnohé z nich znamená počet srdíček přehnané sebeuspokojení. V tom horším to končí depresemi a šikanou u těch, kteří nejsou na sociální síti tolik oblíbení. Úplný konec srdíček na Instagramu by tomu měl zamezit.

Co bude s influencery?

Mimo základní sféru narcistních či egoistických jednotlivců, kteří by se mohli cítit dotčeni, stojí ještě profesionální influenceři. Pro ty je statistika srdíček podstatou jejich podnikání a výdělku. Instagram slíbil, že pracuje na možnostech, jak mohou slavní uživatelé svým partnerům statistiky předávat. Podobný systém by samozřejmě technicky fungovat mohl, ale bezpochyby by šlo o velký zásah do ekosystému této sociální sítě. Je otázkou, pro kolik lidí a firem by zůstal Instagram nadále atraktivní sociální sítí. Experimentování s interakcemi se týká i samotného Facebooku. Ten tuto možnost začal testovat také. V případě této sociální sítě by šlo asi o ještě větší zásah a nevoli uživatelů.

Instagram
Instagram

Obešli byste se bez viditelného počtu srdíček?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (4)