Trend pro rok 2016: Mají displeje citlivé na sílu dotyku smysl?

huawei-mate-s-hands-on-2-1500×1000

Poslední dobou se skoro může zdát, že pořád marně čekáme na něco nového. Pár let zpět jsme byli zvyklí na ohromné inovace, které přicházely s každým nově představeným smartphonem. V tuto chvíli se zdá být trh o předhánění výrobců, jež se snaží z větší části pouze vylepšovat specifikace, navyšovat RAM paměť i cenu. Jaká inovace – jestli vůbec nějaká – zavítá na trh se smartphony v následujícím roce?

Displej citlivý na sílu dotyku bude trendem příštího roku

Pravděpodobně jste už o funkci Force Touch nejeden krát slyšeli. Implementovala ji společnost Apple do touchpadů svých posledních MacBooků a obdobné vylepšení s názvem 3D Touch se dostalo i do iPhonů 6S. V tom však Apple rozhodně nebyl prvním průkopníkem – o pár měsíců ho nečekaně předběhl Huawei Mate S, který v prémiové 128GB verzi funkci displeje citlivého na tlak dotyku nabízí.

Tyto společnosti jednoznačně otevřely dveře novému trendu, který má počínaje příštím rokem zavítat až na celou čtvrtinu představených chytrých telefonů. Displeje rozlišující sílu dotyku budou tedy v roce 2016 inovací číslo jedna.

huawei mate displej force touchK čemu je to dobré?

Nová technologie bude potřebovat nějaký čas, aby ji koncoví spotřebitelé přišli na chuť – adaptace mezi Android uživateli, kde jsou gesta a různé zkratky nedílnou součástí používání, by mohla být podstatně snazší. Nová funkce s citlivým displejem dokáže ulehčit například zvětšování textu, náhledy obrázků nebo rychlý přístup do nastavení, jako je tomu u iOS. U Androidu se dá navíc předpokládat možné přenastavení funkcí při různě silných dotecích.

samsung citlivý displej inovaceDlouhý stisk vs. síla dotyku

S něčím podobným se však už nyní setkáváme denně – klasický dlouhý stisk, který dokáže nabídnout obdobné funkce. Má tedy nová technologie hlubší smysl? Samozřejmě nabídne více možností odvíjející se od síly dotyku, už nyní ale rozděluje budoucí uživatele na dva tábory.

Patříte mezi ty, kteří by takovou funkci uvítali, nebo vám stačí klasický dlouhý stisk a podobná technologie vám přijde zbytečná? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: AA.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)