Menu

Hra Ingress není mrtvá: Velká aktualizace změní název na Ingress Prime

Společnost Niantic, která stojí za hitem Pokémon GO, nyní představila velké změny, které příští rok přijdou do jejich první AR hry Ingress. Tyto informace určitě potěší každého hráče této hry, protože po vydání pokémonů to mohlo vypadat, že se Ingress odsunuje na druhou kolej. Hra navíc změní název na Ingress Prime.

Ingress Prime kompletně předělá hru

Již v březnu tohoto roku jsme se poprvé mohli dozvědět informace o tom, že se pracuje na předělání první AR hry od této společnosti. Vydána měla být do konce roku 2017, ale jak to nejen ze světa her známe. Ne vždy jde vše podle plánu. Předělání hry bylo odloženo na rok 2018, což je hodně zajímavé, protože na příští rok si Niantic přichystal také vydání další AR hry, a to ze světa Harryho Pottera. Čeká je hodně náročný rok.

Spolu s předěláním, se také změní název na Ingress Prime. Podle vývojářů je nejdůležitější změnou to, že se používá stejná technologická platforma jako pro Pokémon Go. To umožní například v budoucnu využít pokročilou rozšířenou realitu ARCore a zároveň bude pro hráče mnohem těžší podvádět.

Chystá se dokonce animovaný seriál, který prohloubí příběh hry. Grafická stránka se také předělala. Stejně tak i uživatelské rozhraní, které má být nyní mnohem přívětivější. Další změny si společnost nechává až na později, kdy se bude blížit vydání. Alespoň už je k dispozici ale první trailer a také screenshot ze hry.

Ingress
Ingress
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free+

Těšíte se na změny, které přinese Ingress Prime?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

mlazovla

4.12.2017 9:11

Ahoj, Ingress hraju od jeho počátku (2012) a vlastně více či méně celou dobu až dopodud. Hra rozhodně není mrtvá, jen je mnohem méně vidět, protože ji hrají starší lidé než PokemonGO a nemusejí nutně dávat svému okolí, že se jim podařilo zabrat portál / chytit pokémona. Jen po Praze za zelenou frakci hrají aktivně stovky lidí.
Ingress navíc poslední rok dostal několik nových itemů, Niantic pořádal oficiální akce a pro mě bylo celkem překvapující, že se takových změn stará klientská aplikace ještě dočkala.

Na druhou stranu, pro Niantic je Ingress komunita klíčový zdroj dat pro její další projekty. Je celkem fér, že se nám bude věnovat v příštím roce více pozornosti. ( Snížit samolibost! =D )

Na Ingress 2.0 alias Prime se těším. Názory jsou lehce rozporuplné, někdo má trochu obavy, aby se velkou aktuilizací nestal z unikátní hry brak, já se však nebojím, změna bude podle mě ve většině směrů k lepšímu. Na youtube je už i video, kde je vidět část rozpracovaného UI. Hra se převlékne do slušivého kabátku v moderní grafice.

Největší změny jsou však pod kapotou, kdy namísto dosluhujícího frameworku Niantic šáhne po Unity engine s jeho širokou a mimořádně aktivní podporou. Na stejných základech je postavena klientská aplikace Pokémon GO. I serverová strana se dočká aktualizace, neboť server bude mít nad klientskou aplikací větší kontrolu než doposud – pro některé aktualizace hry nebude aktualizace mobilní aplikace třeba. A to nemusí být naškodu.

Ke hře se silným příběhem plným intrik a zvratů by měla navíc přibýt čistčí a snadněji uchopitelná příběhová linka, vyprávěná pomocí anime komixů a videí, a to mlže být na hře taky sexy. :-)

Douby

4.12.2017 9:54

Svým způsobem jsem nechápal proč vlastně hra s tak obrovským počtem hráčů, tak známým jménem, zůstává primitivní jako by ji napsal nějaký jednotlivec v garáži za 7 dní … pravidla zoufalá, příběh žádný, koncept hry tak málo motivační že i tetris by se mohl cítit nadřazeně :) … tak snad teď už konečně v tom objevili potenciál a pochopili, že má smysl k tomu pustit pár skvěle placených lidí a nalít do toho přinejmenším tolik co do posledního jurského parku :-).

ok1mlw

4.12.2017 10:52

To Douby: Nevidel bych to tak cerne jak to pises, počet hracu urcite neni obrovsky a jmeno hry neni zas az tak zname. Pravidla jsou jasne dana, pribeh je nejaky a hra se da hrat i bez pribehu. Koncept hry a cil je skvely, je proste nutne delat pole. Je jasny ze pokud te hra neoslovila tak ji proste nebudes hrat.

Stejne se to da napsat treba o hokeji nebo fotbalu – pravidla zoufalá, příběh žádný, koncept hry tak málo motivační že i tetris by se mohl cítit nadřazeně :)

Tc

tc48 0

4.12.2017 12:28

Jen doufám, že se s rootlym telefonem půjde přihlásit normálně a nebude to člověk muset obcházet přes magisk apod. jak je tomu v případě pokemon go, který u rootlých zařízení odmítne hráče přihlásit.
PS: root nemám kvůli cheatům, ale kvůli úpravám systému
Jinak to že Ingress čeká aktualizace zní dobře (To přejmenování už ne). Jen doufám, že se z toho nestane graficky přeplácaná anime právě ve stylu pokemonu.
Uvítal bych spíše nějaké změny, jako přidat vyhledávání v misích (kde občas člověk nemůže nějakou najít), možnost posunu (rozhledu) po mapě (aby nemusel mít nainstalovaný intel map) a nebo (což už je nereálné) zvětšení inventáře nebo možnost dropnout více klíčů bez použití kapsle. Na druhou stranu hlavně nepřidávat žádné nové overpowered itemy

Martin P.

4.12.2017 14:11

Uvidímě já čekám, že to bude špatný protože to bude žrát moc baterku.

Případně přidají moc placených zvýhodněník jako je dnes móda.

Tomini

Tomini 1

4.12.2017 15:22

Přišlo mi to hodně Pay2Win…

Tc

tc48 0

4.12.2017 19:58

@Tomini Ingress pay2win? Vždyť tu není nic placenyho co by někoho extra zvýhodňovalo. Z placených věci se vyplatí mozna key locker a bez těch se dá hrát úplně bezproblemu

Cleric

4.12.2017 20:39

Tak co to kurnik bude, update stávající hry nebo úplně nová hra. Někde čtu ono, jinde zas ono…..

mlazovla

5.12.2017 7:51

Pokusím se zodpovědět otázky, které zde padly podle svých nejlepších zkušeností a z toho co vím o aplikacích Ingress, Pokémon GO a co bylo vidět v krátké ukázce aplikace na youtube. Odpovědi zavání spekulacemi, ale stojí na pevných zkušenostech, a stojím si za nimi.

@tc48 s rootem to bude stejně jako u pokemonu.

@Tomini Ingress rozhodně není pay2win, Niantic byl v politice plateb velmi opatrný a tak zůstalo jen několik možností jak si lehce pomoct. Jediný item, který tím jaksi zavání je keylocker, ale je vážně taková výhoda mít v inventáři o 100 míst navíc na klíče? Nemyslím si.

@Martin P. Baterku to žrát bude asi stejně jako jiné hry na mobil s 3D grafikou. Ingress vždycky byl žrout baterie a tím jak se hraje k němu bude i nadále potřeba externí baterie. Normálka.

@cleric Bude to update stávající aplikace.

Martin P.

5.12.2017 10:56

TO mlazovla 5.12.2017 7:51: Jenže spotřeba Ingeress byla daná tím, že “extrémně” využíval polohové informace. Mnohem víc než kde jaká automobilová navigace . Svět portálů Ingressu je 2D nejsou žádné vrstvy , takže na prezentování sítě portálů, linků polí není 3D potřeba. Ano je to hezký eye-cacher
takže nebude to žrát baterku jako hry s 3d grafikou bude to žrát jako teď plus navíc spotřeba za 3D . Tedy víc , protože naprostá většina her nepotřebuje tolik geolokační informace a necucá tolik dat ze sítě.

Takže žádná normálka. Chápu evoluci vývoj, jen doufám že za tím není managerské nutkání změna za každou cenu. Tedy změna za každou ceu, ikdyž to bude negativní.

RSS (komentáře k článku)