TOPlist

Samsungu unikají informace o Galaxy S21: Exynos 1000 a grafické čipy AMD Radeon

amd radeon galaxy s21

Server SamMobile zveřejnil první informace o nástupcích aktuální řady Galaxy S20 – Galaxy S21. Další zajímavé informace přidal rovněž YouTuber Mauri QHD a již na začátku vám musíme sdělit, že pokud se tyto informace naplní, máme se opravdu na co těšit. Je však zatím velice brzy a tak je třeba brát tyto úniky s rezervou.

Samsungu unikají informace o Galaxy S21

Mauri QHD sdělil, že Samsung upustí od „šizení“ klasických modelů. Poslední takový případ jsme mohli vidět u řady Galaxy Note 20, kdy jsou záda klasického modelu tvořena z polykarbonátu a až Ultra model má pravé sklo. Samsung prý uznal, že se stále jedná o poměrně drahé telefony atakující cenu 1 000 dolarů a plast není důstojným materiálem pro tyto telefony.

samsung galaxy s21 unikají informace o vlajkové lodi

Zajímavé informace tvrdí také web SamMobile. Dle něj bude mít příští vlajková loď výrazně vylepšený přední fotoaparát. Dosáhne toho zvětšením senzoru a přidáním optické stabilizace. Ve hře jsou prý dva senzory – 1/2-palcový 48MP senzor a 1 / 2,55-palcový 12MP senzor. Oba jsou každopádně mnohem větší než dosavadní běžné selfie kamerky. Výhodou má být také OIS. Vzhledem k tomu, že se běžně „selfíčka“ pořizují přibližně z délky naší paže se naše ruka chvěje podstatně více, než v případě fotografování zadní kamerou.

Samsung údajně již zahájil výrobu nových procesorů z řady Exynos 1000, kterému má sekundovat grafický čip AMD Radeon. A to zní velice dobře. Tedy, alespoň na papíře. Dle nejnovějších informací, které unikají přímo ze Samsungu přinese toto kombo až 2,5x lepší výsledek ve hrách, než Snapdragon 865 od Qualcommu. To znamená, že se bude jednat o ten nejlepší čipset nejen na poli Androidu, ale také iOS.

Líbil by se vám čip AMD Radeon v telefonu?

Zdroj: sammobile.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)