TOPlist

Nejlepší vánoční dárky za poslední desetiletí. Jaký bude letošní hit?

android vánoce infografika

Technologické dárky už po několik let úspěšně bodují v hitparádě nejčastěji kupovaných dárků na Vánoce. Zatímco před dvaceti lety si každý přál ohromný desktop v proslulé šedo-krémové barvě, která s časem nevzhledně žloutla, dnes už jsou chytré dárky nebo konzole mnohem kompaktnější. Zajímá vás, jaké dárky se na poli technologie nacházely pod stromečkem za poslední dekádu nejčastěji a jak obstála Android zařízení?

Vánoční dárky – infografika

Tree_Infographic_v3

Apple vede, Android se ale nemá za co stydět

Z infografiky jasně vyplývá, že ačkoli se herní konzole své popularitě stále těší, uživatelé dávají čím dál častěji přednost chytrým zařízením, které mnohokrát konzole dokážou do jisté míry suplovat. Žebříčky minulých let si pro sebe nejeden krát ukrojil Apple, především s iPady. V roce 2008 do našich končin zavítal 3G iPhone. Nyní se již v jeho 12. reinkarnaci prodalo více než 500 milionů iPhonů.

Android se však rozhodně nemá za co stydět, zařízení s tímto operačním systémem se v tabulce také objevilo – jeho zástupcem je Samsung Galaxy Note a Galaxy Note II, jejichž v pořadí už pátá generace má podle spekulací na evropský trh dorazit v lednu.

Hitem Vánoc 2015 jsou chytré hodinky

Hitem letošních Vánoc mají být chytré hodinky, které za poslední dva roky zažívají opravdový boom. Nejoblíbenějším upraveným systémem je kromě iOS Android Wear. Tizen od společnosti Samsung mu zdárně šlape na paty, spoustu uživatelů však odrazuje nutné propojení pouze se Samsung telefonem (i když to model Gear S2 už konečně prolomil).

Hodinky, které opravdu vypadají jako klasické hodinky, tak pomalu nahrazují fitness zařízení. Ačkoli Fitbit nalezne pod stromečkem bezpochyby spousta fitness nadšenců, na opětovné prvenství to stačit nebude.

Recenze na chytré hodinky

Rozhodli jste se obdarovat někoho rovněž chytrými hodinkami, nebo se váš dárek úplně vymyká statistikám?

Zdroj: TZ Huawei.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)