Moto 360 vs. Moto 360 (2015): Vyplatí se pořídit drahého nástupce?

Motorola Moto 360 2015-20

První chytré hodinky od Motoroly svým příchodem na trh způsobily značný rozruch. Ať už téměř kulatým displejem, designem, softwarem Android Wear nebo zajímavou cenovkou. Po více než roce jsme se dočkali vylepšené verze se stejným názvem. Druhá generace se poučila z chyb předchozího modelu a kromě větší variability vzhledu pásků a rámečků sází i na rozdílné velikosti „ciferníku“. Je to však dostatečný důvod, proč dát Moto 360 (2015) přednost před Moto 360 i přes dvojnásobnou cenu?

Porovnání Moto 360 a Moto 360 (2015)

Tuto otázku jsme si položili také a přinášíme vám porovnání mezi loňským a současným modelem chytrých hodinek od Motoroly. Našli jsme celkem 5 rozdílů, které stojí v případě rozhodování mezi oba modely za zvážení.

Motorola Moto 360 – porovnání generací

Motorola Moto 360 - porovnání generací

1. Výběr velikosti

Ačkoli původní Moto 360 vypadaly zejména na menších zápěstích poněkud robustně, při tvorbě druhé generace se Motorola poučila a nabízí nyní možnost si velikost zvolit. Displej větší verze je velikostně totožná s Moto 360 (2014), optický rozdíl tvoří na fotkách pouze jiná barva kovového rámečku.

Moto 360 (2015) nabízí klasickou verzi o velikosti 46 mm a menší verzi o průměru 42 mm. Tyto dvě verze nejsou specificky cíleny na muže nebo ženy – větší i menší varianta je k dostání v provedení mužském, zatímco ženy mají k výběru pouze velikost 42 mm v kombinaci s užším páskem. Tloušťka loňského i letošního modelu zůstává rovněž téměř stejná a na robustnosti celého designu se bohužel podílí velkou měrou.

Motorola Moto 360 2015-12

Hodinky výborně sedí na ruce

S výběrem pásku souvisí i nové uchycení, které není zabudováno přímo v hodinkách, ale připomíná více standardní „hloupé“ modely. Hodinky s koženým páskem nám hned po vyzkoušení výborně seděly na ruce a hmotnost nebyla nijak znatelná – s menším modelem bude situace ještě lepší. Celkem je možné vytvořit za pomocí různých rámečků, pásků i velikostí vytvořit až 300 kombinací vzhledu.

Motorola Moto 360 2015-19

2. Displej

Krycí část displeje v podobě tvrzeného skla u letošního modelu vystupuje nad rámeček znatelněji než u předchozí verze. Dojem navíc zhoršuje další hrana po obvodu, která podivně láme i obraz ciferníku. Nepříliš logická změna dělá hodinky náchylnější k poškrábání, které bylo problémem i u Moto 360 (2014).

Zachování (ne)kruhového tvaru je opět menším zklamáním. Dolní tmavá vykrojená část je stejně jako u Moto 360 z loňska vyhrazená pro senzory. Nutno podotknout, že s většími možnostmi výběru barvy rámečku nedostatek vyniká zejména ve světlých barevných kombinacích podstatně více. Čitelnost displeje na slunci se však o něco zlepšila.

Motorola Moto 360 2015-23. Hardware a software

oto 360 vs moto 360 2nd gen

Porovnání v katalogu Svět Androida ukázalo, že z hlediska hardwaru mají nové hodinky navrch. Procesor poskočil z jednoho jádra na čtyři a změnil se i výrobce. Loňský i letošní model se chlubí oblíbeným systémem Android Wear, který vypadá identicky i na ostatních hodinkách. Bohužel jej tradičně provázejí menší nedostatky a nedoladěnost – občas si zkrátka sekundu nebo dvě při listování v menu nebo spouštění aplikací počkáte, nehledě na hardware obou modelů.

4. Ovládací tlačítko

Podobně jako u Huawei Watch je tlačítko pro ovládání u druhé generace Moto 360 mírně vyoseno a nenachází se tedy na středu bočního rámu. To se může zdát na první pohled zanedbatelné, ovládání hodinek to však příjemně ulehčuje. Tlačítko je více po ruce a rovněž přidává body celkovému designu.

5. Cena a (ne)dostupnost

Podstatný rozdíl je zejména v ceně i dostupnosti hodinek. Zatímco cena Moto 360 startuje na 4 490 korunách a koupíte je pohodlně v Česku od přeprodejců, Moto 360 (2015) tak snadné sehnat není. Jednou z možností je hodinky zakoupit na německém MediaMarkt.de, kde se totožná verze hodinek na obrázku nachází za 9 430 korun. Od této částky už se ceny upravených modelů jen zvedají.

Motorola Moto 360 2015-17

Vyplatí se koupě nového modelu?

Pokud jste majitelem předchozí generace, o výměně není třeba vůbec uvažovat. Logické důvody pro přechod kromě možnosti zvolit si velikost ciferníku zkrátka neexistují. Pokud si plánujete nadělit hodinky pod stromeček, s přihlédnutím k ceně, dostupnosti a vylepšení se musíme přiklonit spíše k loňské variantě Moto 360 (2014).

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)