TOPlist

Foťáky připomíná iPhone a má 120Hz displej, přesto nestojí ani pět tisíc

Infinix HOT 40 Pro
  • Infinix nedávno v Česku vydal trojici nových telefonů
  • Mezi nimi je i model HOT 40 Pro, mající plynulý displej a zajímavý design
  • Jeho cena se překvapivě vešla pod 5 tisíc korun

Čínská společnost Infinix před pár dny na tuzemský trh vyslala novou várku chytrých telefonů, mezi nimiž nalezneme i kousek zvaný HOT 40 Pro. Ten přitom dokáže opravdu překvapit. Nabízí totiž displej s vysokým rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí nebo takové rozložení fotoaparátů, že se možná až příliš podobá modelům Apple iPhone.

Dominantou zadní strany mobilu Infinix HOT 40 Pro je bezesporu vyhrazený prostor pro kamery, jenž nese tvar obdélníku se zakulacenými rohy. Jednotlivé fotoaparáty tvoří trojúhelník, který pořádně připomíná ten, jaké se používají u iPhonů Pro. Co se týče specifikací, hlavní kamera pracuje se 108Mpx rozlišením a je doprovázená 2Mpx makro snímačem a 0,08Mpx pomocným objektivem.

HOT 40 Pro | Unboxing | Infinix

HOT 40 Pro | Unboxing | Infinix

Jak vidno, parametry obrazových snímačů příliš neuchvátí, ale k něčemu daleko zajímavějšímu se dostanete, když telefon otočíte. Přední strana je totiž pokrytá velkým, 6,78″ displejem s panelovou technologií LCD. Přestože by asi většina lidí byla radši za AMOLED, potěšit by mohlo rozlišení 1080 x 2460 pixelů (Full HD+) ve spojení se 120Hz obnovovací frekvencí, která se v téhle cenové kategorii hned tak nevidí.

Pod kapotou zařízení tiká 6nm čipset MediaTek Helio G99, který v tiskové zprávě výrobce označuje za herní, ale zázraky od něj rozhodně nečekejte. Telefon udržuje při životě také 5 000mAh baterie s podporou 33W dobíjení kabelem.

Infinix HOT 40 Pro se dá v Česku pořídit s cenou 4 699 Kč (například u prodejce Mobil Pohotovost). K dispozici je v barvách Starlite Black a Starfall Green.

Líbí se vám Infinix HOT 40 Pro svým designem?

Zdroj: Tisková zpráva, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)