TOPlist

Záda tohohle Infinix telefonu umí měnit barvy. Mrkněte na zajímavý koncept

Infinix E-Color Shift Technology 0-8 screenshot
  • Na kongresu MWC 2024 se představuje řada zajímavých konceptů
  • Jeden takový přinesla firma Infinix, její telefon umí měnit barvy zadního panelu
  • Spoléhá na displejovou technologii E-ink

Veletrh MWC 2024 se netočí jen kolem oznámení nových produktů. Klíčovou roli hrají i nejrůznější koncepty, jako je například tenhle smartphone z dílny společnosti Infinix. Už v roce 2021 výrobce přišel s působivou technologií, která umožňovala měnit barvu zadního panelu. Nyní byla původní myšlenka oživena a firma přinesla o něco pokročilejší prototyp.

Jak informoval server GSMArena, jenž se k telefonu dostal přímo na MWC, nová technologie se nazývá E-Color Shift. Už ze samotného označení v zásadě vyplývá, že systém využívá E-ink panel, který jen velmi podobný těm, jaké naleznete u knižních čteček nebo elektronických poznámkových bloků typu reMarkable. Zásadní výhodou tohoto displeje je fakt, že energii spotřebovává pouze změna barev. Jakmile tedy barvy ustálíte, nebude vám zbytečně klesat kapacita baterie.

Uživatel si může sám zvolit, jakých barev chce na zadním panelu telefonu dosáhnout, a díky jeho rozdělení na vícero segmentů si jej lze kompletně přizpůsobit podle gusta. Různě tedy můžete kombinovat odstíny, aniž byste byli nuceni použít například jen jednu specifickou barvu na celá záda. Jednotlivé barvy se navíc dokáží poměrně rychle střídat – dokonale to demonstruje tahle ukázka:

Infinix E-Color Shift Technology

Infinix E-Color Shift Technology

Infinix věří, že první smartphony s touto technologií se na trh dostanou za rok nebo dva. Vizí společnosti je dát telefonům dynamický vzhled, který se bude moct měnit ze dne na den či z hodiny na hodinu. Jak navíc ukazuje níže umístěný plakát, výrobce se nechce upnout pouze na jedno provedení. Kromě telefonů s obdélníkovým E-ink panelem si můžete všimnout i modelů s E-ink pruhy.

Infinix změna barev

Jak velkou roli pro vás hraje design telefonu?

Zdroj: GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)