iMessage v iOS 17 podivně “vylepšuje” psaní s Androiďáky ve skupině

iMessage Android novinky funkce změny skupinové chatování iOS 17

Společnost Apple před několika hodinami představila několik novinek včetně operačního systému iOS 17. V rámci aktualizace došlo mimo jiné ke změně chování chatovací aplikace iMessage ve chvíli, kdy je ve skupinové konverzaci i účastník s Android zařízením. Ne, nejde o zavedení formátu RCS a Apple a Google se tak dále mohou špičkovat přes média. Jde o obecně vzato pozitivní změnu, ale ne pro všechny. Majitelé iPhonů budou mít trochu volnější ruce, zatímco majitelé Androidů mohou být trochu zmatenější.

Jak známo, jakmile je v iMessage chatu účastník, který píše z Android zařízení, změní se bubliny zpráv z modrých na zelené a dochází k několika omezením. Po přechodu na iOS 17 nabízí aplikace několik nových vychytávek pro tyto scénáře a Android uživatel je v nich trochu méně “na obtíž”, ale z novinek budou těžit hlavně jablíčkáři. Alespoň to tak vypadá v první testované betaverzi. Majitelé přístrojů s iOS budou například schopni editovat zprávy, posílat videa ve vyšší kvalitě a využívat v konverzaci vlákna, tedy odepisování na jednotlivé zprávy.

Android uživatelů, ačkoli jsou součástí stejné konverzace, se novinky netýkají. Po úpravě zprávy vidí stále původní verzi, případná vlákna se mu jeví jako klasické zprávy za sebou a z kvalitnější médií zatím také nic mít nebude. Hlavně v případě první funkce může tato rozdílnost nadělat ve zprávách pěkný zmatek. Představte si, že například v konverzaci pěti lidí jeden odesílatel změní znění své zprávy (třeba čas srazu nebo nějaký pracovní příkaz) a dozví se o tom pouze tři ze čtyř zbývajících účastníků. Tohle snad Appple ještě poladí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

S kolika jablíčkáři si dopisujete přes iMessage?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)