IKEA začala prodávat chytré rolety v Česku. Na kolik vyjdou?

ikea rolety fyrtur

Přibližně před měsícem jsme vám psali, že IKEA investovala nemalé peníze do vývoje produktů chytré domácnosti. A přichází s dalším produktem této řady, který můžete od dnešního dne koupit také v Česku. Jedná se o chytré rolety Fyrtur, které lze propojit nejen s aplikací, ale také s Google Asistentem.

Součástí balení je ovladač, pomocí kterého můžete rolety ovládat klasickým způsobem. Dá se ale předpokládat, že většina uživatelů zvolí ovládání pomocí chytré aplikace či Google Asistenta. Celý ekosystém TRÅDFRI slouží taktéž k ovládání osvětlení a lze ho propojit taktéž s roletami. Je však zapotřebí zapojit do zásuvky zesilovač, který je součástí balení. Rolety nemají žádnou šňůru, vše se ovládá skrz elektrický motůrek.

IKEA vidí svou budoucnost v chytrých produktech

Aplikace IKEA Home tak najednou nabízí spoustu produktů, které lze skrz tuto aplikaci ovládat. Apple HomeKit či Amazon Alexa zatím podporovány nejsou, avšak firma na ni pracuje. Rolety lze pořídit od 2 690 korun za malé až po 3 990 korun po ty největší. IKEA chystá taktéž rožšířit současnou nabídku chytrých reproduktorů, osvětlení či bezdrátových nabíječek. Potvrzují se tak slova Björna Blocka, který tvrdil, že se chce švédský gigant zaměřit na širší segment, než pouze bytové zařízení.

Máte doma nějaký chytrý produkt? Jak ho využíváte?

Zdroj: ikea.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek