TOPlist

IKEA věří chytré domácnosti a chystá hromadu nových produktů

ikea

IKEA je jistě jednou z největších společností na světě a ráda prodává i jiné věci, než pouze nábytek. Například v ní můžete koupit nejlevnější certifikovaný Lightning kabel pro nabití iPhonu či jiné gadgety. Švédský gigant však oznámil i jiné velké plány. Začíná totiž hojně investovat do chytré domácnosti, a zakládá novou obchodní značku Home Smart.

O co jde? V obchodních domech se v blízké budoucnosti dočkáme nových produktů, jako jsou chytré závěsy, rolety, dveře nebo čidla. Zároveň se rozšíří současná nabídka bezdrátových nabíječek, osvětlení a chytrých reproduktorů. Björn Block, bussines leader společnosti ve Švédsku navíc sdělil, že se chce IKEA v budoucnu věnovat mnohem širšímu segmentu nežli pouze bytovému zařízení.

Dle analytiků má jít pro společnost o největší skok od dob, kdy IKEA představila dětské vybavení (které se stalo mimochodem extrémně úspěšným). Důvod, proč tak činí je jasný – kouká do budoucna a navíc vidí obrovský potenciál ve své aplikaci IKEA Home, která je centrem všech švédských chytrých produktů. Kolik přesně společnost zainvestovala zatím není známo. První nové chytré produkty můžeme očekávat již na podzim tohoto roku.

Využíváte některý IKEA chytrý produkt?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)