Vozidla půjdou odemknout i nastartovat telefonem. Huyndai chystá digitální klíč

hyundai digitalni klic

Hyundai Motor Group oznámil vývoj nové aplikace, která bude využívat telefony s NFC. Aplikace je v podstatě takový digitální klíč, se kterým můžete odemykat/zamykat vozidlo, ale zároveň i třeba nastartovat. Nemusíte mít přitom fyzický klíč u sebe.

Digitální klíč bude určen pro Hyundai a Kia vozidla

Pomocí chystané aplikace si majitelé aut Hyundai a Kia můžou brzy otevřít dveře i nastartovat. V první řadě to musí podporovat samotné vozidla, první bychom měli vidět ke konci zohoto roku. Vše funguje přes NFC. Jednak ve dveřích vozidla bude NFC čip, takže jakmile se s telefonem k tomuto čipu přiblížíte, můžete odemykat/zamykat. Samotné startování bude fungovat rovněž přes NFC.

hyundai digitalni klic aplikace nfc

Podporovaná auta budou vybavena speciální podložkou pro bezdrátové nabíjení telefonu, která má zároveň NFC. Jakmile budete mít telefon propojený a položený na podložce, půjde auto nastartovat zmáčknutím tlačítka na přístrojové desce.

Počítá se i s půjčováním a sdílením vozidla. Pro jedno vozidlo můžou existovat až čtyři profily řidičů. Kromě toho se bude ukládat a přenášet i nastavení polohy sedačky, zrcátek, výškou volantu a nastavení infotainment systému. Vše se přizpůsobí automaticky po vložení telefonu na podložku. První vozidla s podporou aplikace budou představené ještě tento rok.

Chtěli byste také digitální klíč v telefonu, nebo dáváte přednost klasickým klíčkům?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)