TOPlist

Hubsan Zino recenze: Levný dron s kvalitní konstrukcí a skvělými záběry

hubsan zino recenze

Hubsan Zino je cenově dostupný dron, který zatápí konkurenci v podobě Xiaomi a DJI. Hubsan velice dobře ukazuje, že už nemusíte platit velké sumy za to, pokud chcete mít kvalitní dron, se kterým natočíte skvělé záběry. Jak dopadl model Zino v našem testování?

Dron Hubsan Zino

Obsah balení dronu Hubsan Zino

Už podle obsahu balení poznáte, že to Hubsan myslí s vyrovnáním s dražší konkurencí opravdu vážně. V bílé krabici se nachází samotný dron, jedna baterie, dálkové ovládání, osm vrtulí (čtyři náhradní), ochrana gimbalu, šroubovák k připevnění vrtulí, nabíječku, tři různé kabely pro propojení zařízení s ovladačem a samozřejmě manuály.

Zpracování a konstrukce dronu Hubsan Zino

Jedná se o poměrně dobře přenosný dron. A to díky tomu, že má vysunovací ramena pro vrtule podobně jako DJI Mavic Pro. Ve složeném stavu vám zabere v batohu málo místa. V rozloženém stavu jsou rozměry dronu 304 x 252 x 90 mm, s baterií váží 700 gramů. K dispozici je v bílé barvě. Co nás mile překvapilo, je samotné zpracování dronu. Je totiž vyroben kombinací kovu a pevného plastu. Vše pevně drží a nic nenaznačuje tomu, že jde skutečně o levnější dron.

Hubsan- Zino Motivation &Innovation

Hubsan- Zino Motivation &Innovation

A zatímco je kvalita a zpracování dronu velice povedená, nedá se to stejné říct o samotném ovladači. Ten je vyroben z plastu, samotné zpracování je dobré. Problém jsme měli hlavně se samotnými páčkami, které nekladou žádný odpor. Je to tak docela problém, pokud potřebujete létat přesněji. Druhou nepříliš dobře vyřešenou věcí je připojení ovladače k tabletu. Používá se k tomu cca 10 cm dlouhý kabel, který je přímo v balení. K dispozici jsou v balení tři různé kabely podle druhu konektoru (USB-C, microUSB a Lighting). Problém je hlavně v délce kabelu při používání tabletu, kde vám nebude stačit. Naopak pokud máte v plánu využívat telefon, tak je krátký kabel ideální, protože se vám nic nemotá pod rukama.

Na přední straně dronu je 12 MPx kamera, která je zavěšena na 3-osé stabilizaci, potěší plastové pouzdro na kameru, díky kterému se vám nepoškodi při přenášení dronu. Na jedné straně se nachází microUSB pro propojení s PC a také slot na microSD kartu. Druhá strana dronu je v podstatě prázdná, nachází se zde štítek s informacemi a QR kód. Zadní strana slouží k vložení baterie. Na vrchní straně je zapínací tlačítko.

Kvalita kamery a létání s dronem Hubsan Zino

Kamera v tomto dronu není žádné ořezávátko. Kvalita záběrů je na velmi vysoké úrovni. Hodně tomu pomáhá perfektní stabilizace. Procesor je Ambarella A12 a senzor pak Sony IMX258. Videa natáčí až ve 4K rozlišení a 30 FPS do formátu MP4. Fotografie se ukládají do JPG, bohužel chybí možnost ukládání do RAWu. Nicméně alespoň můžete nastavit ISO, vyvážení bílé, expozici apod. Potěší alespoň tvorba panoramatických fotografií či možnost automatického sledování objektu, kdy zůstává sledovaný objekt vždy ve středu obrazu.

Samozřejmostí jsou i bezpečnostní funkce jako automatické přistání zpátky při nedostatku baterie anebo při ztrátě kontroly ovládání. V takových případech se dron vrátí zpátky na místo, odkud jste s ním vyletěli. K určení pozice se používá GPS. Samotná GPS funguje velmi dobře, musíte být ale poměrně dost trpěliví, než se signál zachytí a dron začne komunikovat s GPS. Pokud není GPS zafixovaná, tak dron nevzlétne. I z toho jde jasně poznat, že není určen pro létáni doma, ale ani třeba v halách.

Co se týče samotného létání, tak maximální rychlost je v ideálních podmínkách 59 Km/h. V reálném však budete létat pomaleji. Maximální výška, do které může dron vystoupat, je 2,5 kilometru. Baterie v dronu má kapacitu 3 000 mAh a podle slov výrobce udrží dron ve vzduchu 23 minut. Ve skutečnosti je to ale spíše 18 až 19 minut. I to je ale velmi dobrá hodnota. Nabíjení je bohužel hodně pomalé, jednu baterii nabijete za cca 4 hodiny. Níže naleznete shrnutí základních parametrů dronu Hubsan Zino.

  • Velikost:304 x 252 x 90 mm
  • Hmotnost (s baterií): 700 gramů
  • Asistent polohy: GPS + GLONASS
  • Kapacita baterie: 3 000 mAh
  • Doba letu: přibližně 19 min
  • Doba nabíjení: přibližně 240 min

[aps_product_sz id=“548601″]

Aplikace X-Hubsan by si zasloužila vylepšení

Bez aplikace a propojení s telefonem či tabletem se nedostanete do vzduchu. Hubsan Zino využívat aplikaci s názvem X-Hubsan, která se dá stáhnout zdarma z Google Play. Popisek v obchodě Play je sice v čínštině, ale nemusíte se bát. Samotná aplikace podporuje i angličtinu. Podpora češtiny neexistuje a pravděpodobně ani nikdy nebude.

Hubsan Zino Tutorial Series Line Fly Mode

Hubsan Zino Tutorial Series Line Fly Mode

Samotné propojení aplikace s dronem je bezproblémové. Zkoušeli jsme několik různých zařízení včetně iOS anebo nejnovější verze Androidu. Dron se vždy propojil po pár krocích úvodního nastavení. Samotná aplikace v první řadě slouží jako displej pro zobrazení toho, co natáčíte. Obraz se přenáší přes Wi-Fi v HD rozlišení.

Na displeji vidíte také signál, stav baterii, stav GPS, rychlost, výšku či náklon dronu. Můžete zde rychle fotit, vzlétnou přes jedno tlačítko a také rovnou ovládat drona. Dají se totiž aktivovat virtuální páčky. Potěší integrace Google Map, takže se rychle můžete podívat, kde se dron nachází anebo si přímo v aplikaci zkontrolovat, kde v okolí se nachází zajímavé funkce. V neposlední řadě můžete vybrat bod na mapě, nebo přímo vytvořit celou cestu z několika bodů, po které potom dron automaticky poletí.

Jedinou výtku k aplikaci máme, že ke spuštění je potřeba Hubsan účet, ale ve výsledku se vaše data z letů nepřenesou na jiná zařízení, pokud se přihlásíte stejným účtem. Když už je vyžadováno přihlášení, dokázali bychom si představit přenášení informací jako je letový log, gamifikaci, profil, body s nalétanými hodinami apod. rovnou na servery.

Ukázková videa a fotografie z dronu Hubsan H117S Zino

Testovací video dron Hubsan Zino

Testovací video dron Hubsan Zino

Další záběry z tohoto dronu můžete nalézt na našem YouTube kanálu.

Cena a dostupnost Hubsan Zino

Dron Hubsan Zino se dá koupit v zahraničních eshopech, které ale bez problémů dodávají produkty i do Česka. K testování jsme měli dron zapůjčený z obchodu Gearbest, kde se v době vydání recenze dá pořídit za cenu 355 dolarů, v přepočtu cca 8 150 Kč. Jedná se navíc i speciální balení v akci, ve kterém jsou dvě baterie a brašna na přenášení. Normální cena za dron je cca 8 500 Kč.

Závěr recenze Hubsan Zino

Dron Hubsan Zino nás pozitivně překvapil v mnoha směrech. Jedná se přesně o ten typ produktu, na kterém se ukazuje, jak se trh s drony posunuje mílovými kroky dopředu. Už nepotřebujete zařízení za desítky tisíc Kč, abyste dostali velice kvalitní záběry. Hubsan Zino to zvládne za zhruba 8 500 Kč. Kromě toho nás potěšila i kvalita samotného dronu, rozhodně nepůsobí levným dojmem. Velice dobrá je i výdrž na jedno nabití. Kde by ale Hubsan měl v příštích modelech zapracovat, je kvalita a zpracování ovladače. Dále je to příjem GPS signálu, kdy musíte na připojení čekat dlouhou dobu. Potěšilo by nás i rychlejší nabíjení akumulátoru.

Klady

+ Kvalitní konstrukce dronu
+ Atraktivní cena
+ Skvělá kvalita záběrů
+ Malé rozměry
+ Výdrž baterie

Zápory

– Akumulátor se dlouho nabíjí
– Horší kvalita páček u ovladače
– Pomalejší fixace GPS
– Nedotažená aplikace

Za zapůjčení dronu děkujeme společnosti Gearbest.

Líbí se vám dron Hubson Zino?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)