TOPlist

Huawei má další velký problém. Biden podepsal nový zákaz

Huawei zákaz FCC USA

Na firmu Huawei dopadla další významná obchodní restrikce ze strany USA. Prezident Joe Biden podepsal dokumenty, které vysloveně zakazují tamní federální komunikační komisi (Federal Communications Commission – FCC) vystavovat licence pro pět konkrétních čínských firem. Kromě Huawei a tří méně známých jmen je na seznamu také ZTE. Rozhodnutí je přitom založeno na upozornění samotné FCC, která již před časem asijské giganty oficiálně označila za hrozby pro americkou bezpečnost.

Zatímco doposud mohly společnost licence od FCC nadále dostávat, jelikož na stole leželo pouze doporučující upozornění, nové rozhodnutí už je definitivní stopka. V případě Huawei komise od roku 2018 potvrdila přes tři tisíce žádostí. V tuto chvíli už je také nelegální, aby se technické řešení od vyjmenovaných firem (k Huawei a ZTE patří ještě i Hytera Communications Corp., Hangzhou Hikvision Digital Technology a Dahua Technology) objevilo v americké síťové infrastruktuře. FCC letos rovněž pro tamní společnosti uvolnila v přepočtu cca 35 miliard korun na výměnu inkriminovaných zařízení.

Myslíte, že bude podobně reagovat i EU?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)