Huawei začíná oficiálně prodávat elektromobily. Podívejte na ten první

Huawei začíná prodávat první elektromobil SERES SF5

Čínská společnost Huawei začíná ve své domovské zemi prodávat první elektromobil. Do prodejen tohoto giganta míří SUV kupé s názvem SERES SF5, které je primárně dílem firmy SERES a doplněné o několik technologií právě od Huawei. Má jít o první vlaštovku nově navázané spolupráce a začátek působení čínské firmy na poli elektromobility. Nový automobil je vybavený
pohonem HUAWEI DriveONE Three-in-One Electric Drive a chlubí se jak dlouhým dojezdem, tak i výkonem.

Huawei elektroauto SERES SF5 interiér palubní deska

Novinka SERES SF5 nabízí dojezd 180 km v čistě elektrickém režimu. Přes 1 000 km pak v režimu rozšířeného dojezdu pro cesty na dlouhé vzdálenosti. Zrychlení z 0 na 100 km/h přitom vůz zvládne za 4,68 sekundy. Výkonu vozidla napomáhá lehký hliníkový podvozek, přední zavěšení se čtyřmi kulovými čepy s dvojitými příčnými rameny a lichoběžníkové víceprvkové zavěšení zadních kol.

华为官宣卖车,余承东演讲发布赛力斯SF5。智慧出行华为智选品鉴会,小康股份 SERES 赛力斯 SF5 高性能电驱轿跑SUV,5月份批量交车,华为经历美国四次制裁以智能电动汽车业务弥补手机销量缺失

华为官宣卖车,余承东演讲发布赛力斯SF5。智慧出行华为智选品鉴会,小康股份 SERES 赛力斯 SF5 高性能电驱轿跑SUV,5月份批量交车,华为经历美国四次制裁以智能电动汽车业务弥补手机销量缺失

Auto je pochopitelně napěchované i chytrou elektronikou. Řešení HUAWEI HiCar umožňují uživatelům přepínání mezi aplikacemi mobilních telefonů na centrálním ovládacím panelu vozidla a řeší také přístup k navigaci, hudbě a dalším funkcím. SF5 poskytuje i interaktivní hlasové ovládání. Přítomný je záchranný dobíjecí režim vehicle-to-vehicle (V2V), který může poskytnout nouzovou energii izolovaným vozidlům mimo dosah civilizace. Poskytuje také režim napájení typu vehicle-to-load (V2L), který podporuje indukční vařiče, stereofonní zařízení a další vybavení. Díky tomu mohou uživatelé při zastávce například grilovat.

Huawei začíná prodávat první elektromobil SERES SF5 rozměry

Huawei začíná na svých čínských pobočkách prodávat první elektromobil SERES SF5 za 246 800 yuanů / cca 820 000 Kč za 4WD verzi a 216 800 yuanů / cca 720 00 Kč za 2WD variantu. Dodává jej ve čtyřech barevných provedeních – Deep Ocean Blue, Charcoal Black, Pearl White a Titanium Silver Grey – spolu s interiérem v provedeních Midnight Black, Garnet Red a Ivory White.

Co říkáte na design a parametry tohoto vozu?

Zdroj: TZ Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)