Huawei Y8s oficiálně: velký displej, Google služby i dvě selfie kamerky

huawei google služby

Asi před měsícem jsme začali poprvé slýchat o Huawei Y8s, který se dnes představil oficiálně. Žádná tisková konference se nekonala, Huawei zařízení představil pouze na svých webových stránkách pro Jordánsko. Pojďme se tedy podívat, co nabídne.

Huawei Y8s oficiálně představen

Na přední straně nalezneme 6,5″ LCD displej s Full HD + rozlišením. Na horní straně pak nalezneme poměrně malý výřez, kde nalezneme hned dva selfie fotoaparáty. Hlavní disponuje rozlišením 8 megapixelů a světelností f/2,0 a hloubkový má pak rozlišení 2 megapixely a světelnost f/2,4. Na zadní straně pak nalezneme taktéž dvě čočky. Hlavní fotoaparát má rozlišení 48 megapixelů a světelnost f/1,8 a druhý hloubkový senzor má stejné parametry, jako ten na přední straně.

Uvnitř telefonu tiká čipset Kirin 710, kterému sekundují 4 GB operační paměti RAM. Na výběr pak dostaneme z 64 a 128 GB variant, které lze rozšířit skrz microSD kartu. O výdrž se pak stará 4 000 mAh baterie, která se však nabíjí skrz zastaralý microUSB port. Operačním systémem je pak Android 9.0 Pie s nadstavbou EMUI 9.1. Sice zde tedy nenalezneme nejnovější systém, ovšem alespoň disponuje Google službami. Ceny a dostupnost společnost zatím neoznámila.

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)