Huawei Y6 Pro (2019): Nový telefon nižší třídy s koženými zády a minimálním výřezem

huawei y6 pro 2019 predstaveni

Huawei minulý týden představil nový telefon Huawei Y6 Pro (2019). A to bez nějakých větších fanfár a mediálního pokrytí. Telefon se zařazuje do nižší třídy, nicméně i když za něj uživatelé dají málo peněz, tak se můžou těšit na displej s malými rámečky a minimálním výřezem. Netradiční je i použití kůže na zádech telefonu. Pojďme si telefon představit.

Huawei Y6 Pro (2019): I levný telefon může vypadat dobře

Telefon má displej o velikosti 6,09 palce a rozlišení 1520 x 720 pixelů, potěší použití minimálního výřezu jen pro selfie kameru. Ta má 8 MPx, nechybí ani podpora skenování obličeje pro odemykání telefonu. Společnost neupřesnila, který procesor v telefonu nalezneme, nicméně telefon je k dispozici s 3GB RAM pamětí a 32GB vnitřní pamětí.

predstaveni telefonu huawei y9 pro

Zajímavá je zadní strana, kde se využívá kůže. Jde o vítanou změnu ke kovu anebo tvrzenému sklu. Na zádech je pouze jeden hlavní fotoaparát, ten má 13 MPx. Čtečka otisků prstů chybí. Baterie má kapacitu 3 000 mAh. Potěší to, že telefon již rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie a EMUI 9.0. Přesná cena nebyla potvrzena, nicméně by se měla pohybovat v cenové kategorii do 4 tisíc Kč. Dostupnost byla oznámena prozatím pro Asii, každopádně řada Huawei Y6 se prodává i v Česku, takže je dost velká šance, že později nový telefon uvidíme i u nás.

Jak se vám líbí Huawei Y6 Pro (2019)? Mělo by více výrobců používat koženou zadní stranu mobilu?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)