Huawei je jednička v telefonech s výřezem. Dodává jich zdaleka nejvíce

huawei telefony s vyrezem

Včera se informovalo o tom, že Huawei přeskočil Apple a stal se oficiálně druhým největším výrobcem telefonů na světě. A to i když má minimální zastoupení v USA. Dnes se informuje o dalším „úspěchu“ této čínské společnosti. Dodává totiž zdaleka nejvíce telefonů s výřezem.

Huawei je jedničkou v telefonech s výřezem

Když se minulý rok představil Essential Phone a poté i Apple iPhone X, tak byl výřez u těchto telefonů pro mnohé krokem vedle. Jak jsme ale mohli vidět již za pár měsíců, většina výrobců Android telefonů se také rozhodla ve svých modelech využít výřez. Nyní díky společnosti Sigmaintell Consulting víme, který výrobce používal výřez nejvíce.

huawei p20 vyrez

Trochu překvapivě se jedná o společnost Huawei, která za prvních šest měsíců tohoto roku dodala 25,4 milionu telefonů s výřezem, každý čtvrtý nový Huawei telefon tak má výřez. Na druhém místě je Apple s 20,7 miliony kusů. Dále pak následují čínské značky Oppo, Vivo a Xiaomi. Celkově se od začátku roku do 30. června prodalo 86,1 milionů telefonů s výřezem.

Huawei P20 lite barevné varianty

Essential Phone, který je považován za první model s vykrojeným displejem, je na úplně druhém konci žebříčku. Jedná se o totální prodejní propadák, který nezachraňují ani časté slevy a akce. Společnost Andyho Rubina zrušila i vývoj druhého modelu PH-2.

Máte už také telefon s výřezem? Od jakého výrobce?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)