Porazí společnost Huawei do 5 let Samsung i Apple?

Huawei Nexus 1

Huawei se v posledních letech stal velice ambiciózní značkou s nemalými plány. Podle slov generálního ředitele obchodní skupiny Richarda Yu překoná společnost Apple do dvou až tří let a stane se tak druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě. V horizontu pěti let je naplánováno sesazení Samsungu z první pozice.

Vstup na americký trh a růst o 30 %

Momentálně Huawei ovládá trh s chytrými telefony ze třetího místa.V roce 2015 vykázal vysoký meziroční nárůst. Další zlepšení prodejů je očekáváno i v příštích letech, rok 2016 by mohl přinést zvětšení celosvětového podílu o 30 % oproti minulému roku. K dosažení takového čísla má výrazně přispět i vstup na americký trh, jenž patří mezi jeden z největších na světě, a kde se mu povedlo úspěšně prosadit s modelem Nexus 6P.

Podíl na trhu

Minulý rok se na celém světě prodalo 104,1 milionu chytrých telefonů značky Huawei. Jeho podíl na trhu tak dosáhl 7,3 % a o 53 % překonal rok 2014, ve kterém prodal “pouze” 68,1 milionu telefonů. V roce 2015 byl úspěšnější jen Apple a Samsung, jež prodali 225,9 a 320,2 milionu kusů, což znamenalo 15,9 a 22,5 % z celkového trhu.

Je v silách Huawei, aby dosáhl stanovené mety dosáhnout do pěti let nebo jeho raketový růst zpomalí a nepřekoná ani Samsung či Apple? Můžeme zatím jen očekávat, co přinese budoucnost. Každopádně si do kalendáře zapisujeme upomínku na 25. únor 2021, kdy vám tento článek připomeneme. To už bude jasné, jestli Huawei své plány nadcenil nebo ne.

Zdroj: PhA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)