Menu

Huawei připravuje vlastní Animoji. Údajně bude mnohem lepší než od Applu

Huawei se snaží porazit Apple, a to nejen v prodejích telefonů. Dnes se na závěr představení Honoru V10 poodhalila velmi podobnou funkce, kterou jsme mohli vidět u Apple iPhone X. A to Animoji. Podle Huaweie je jejich technologie mnohem lepší.

Animoji na Huawei telefonech má být mnohem lepší

Technologie Apple TrueDepth nahradila na iPhone X čtečku otisků prstů. Bezpečnostní prvky iPhonu X jsou založeny na detekci obličeje uživatele. Využívají se speciální senzory, a to včetně infračerveného světla. Díky tomu dokáže skenovat obličej ve 3D, což je bezpečnější metoda, než 2D ověřování, kterou nabízí například Samsung u řady Note.

senzory huawei animoji

A na stejném principu jako Apple TruDepth bude fungovat i novinka od Huaweie. Je tu ale jeden podstatný rozdíl. Čínská společnost se chlubí tím, že jejich senzory dokážou zachytit 300 000 bodů během 10 sekund. To je celkem 10x více než Apple iPhone X. Díky tomu má být mnohem přesnější.

animoji huawei

A využít se toho má třeba i u Animoji. Verze od Huaweie například dokáže snímat i pohyb jazyku, což Apple iPhone X nedokáže. Je tu ale prozatím jeden velký problém. Společnost se vůbec nezmínila, kdy nebo na jaký produkt se tato funkce objeví. První možnost budou mít na jaře roku 2018, kdy se odhalí nové vlajkové modely řady Huawei P.

Chtěli byste také na Android telefonech Animoji?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Slepi_super_studio

Slepičí Super Studio 0

28.11.2017 22:48

Ale stejně. Apple je spíš pro ty co nemají hluboko do kapsy. A i kdyby Huawei překonal apple ve všem možným, tak v jedné věci ho rozhodně nepřekoná. Apple, jak už je známo, tak má svůj vlastní operační systém ,,IOS”. Který je oproti ,,Androidu” stabilnější a stává se nezasekaným klidně po dobu až 5ti let. Kdežto již řečený android je zasekaný po 2-3. Roce. Ale je to také věc názoru jak komu co vyhovuje.

Nikdo16

29.11.2017 0:54

@Slepičí Super Studio Pokud uživatel chce velmi omezený systém, tak ať ho má. Do toho mu kecat nebudu, ale počítat že na iPhone má tem kdo nemá hluboko do kapsy dost často není pravda. Stačí se podívat na čínu kde jsou schopni vyměnit iPhone za ledvinu. Pro mě jsou lidi co slepě obhajují iOS sekta. Mám telefon s Androidem od roku 2013 a světe div se neseká se… Jestli to spíš nebude problém v rozhraní mezi židlí a mobilem.

Zbynek_trnka

Wulfher 7

29.11.2017 6:17

Jj taky souhlasím s Nikdo16. Když vidím iPhone tak se mi vybaví tlustá černoška z Wallmartu s hromadou děcek co jezdí v 100let starý Sonátě a telefon dostala zadarmo k tarifu. A tady v Praze mi to platí taky. Kdejaká socka co nemá ani na oběd v restauraci, ale hlavně že má iPhone.

landys

29.11.2017 8:05

Už nějakou dobu se pro časovou jednotku používá sekunda namísto vteřiny. Vteřina (úhlová vteřina) zůstala jednotkou úhlu. Ještě si nejsem jist jestli není překlep v těch 10ti sekundách, jestli to není nějak moc.

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

29.11.2017 11:37

@landys: Děkujeme za upozornění, opraveno. Těch 10 sekund by mělo být správně, nebylo to prozatím více vysvětleno, jestli bude potřeba pokaždé čekat 10 sekund na naskenování tváře anebo pouze při prvním použití.

Uni

uni -228

29.11.2017 16:06

Nikdo16: “Pokud uživatel chce velmi omezený systém, tak ať ho má. Do toho mu kecat nebudu”, “Pro mě jsou lidi co slepě obhajují iOS sekta.”. Hmm. Je něco mezi nebo tedy všichni jsou sekta, ale ty do toho kecat nebudeš?

RSS (komentáře k článku)