Huawei připravuje vlastní Animoji. Údajně bude mnohem lepší než od Applu

huawei animoji apple

Huawei se snaží porazit Apple, a to nejen v prodejích telefonů. Dnes se na závěr představení Honoru V10 poodhalila velmi podobnou funkce, kterou jsme mohli vidět u Apple iPhone X. A to Animoji. Podle Huaweie je jejich technologie mnohem lepší.

Animoji na Huawei telefonech má být mnohem lepší

Technologie Apple TrueDepth nahradila na iPhone X čtečku otisků prstů. Bezpečnostní prvky iPhonu X jsou založeny na detekci obličeje uživatele. Využívají se speciální senzory, a to včetně infračerveného světla. Díky tomu dokáže skenovat obličej ve 3D, což je bezpečnější metoda, než 2D ověřování, kterou nabízí například Samsung u řady Note.

senzory huawei animoji

A na stejném principu jako Apple TruDepth bude fungovat i novinka od Huaweie. Je tu ale jeden podstatný rozdíl. Čínská společnost se chlubí tím, že jejich senzory dokážou zachytit 300 000 bodů během 10 sekund. To je celkem 10x více než Apple iPhone X. Díky tomu má být mnohem přesnější.

animoji huawei

A využít se toho má třeba i u Animoji. Verze od Huaweie například dokáže snímat i pohyb jazyku, což Apple iPhone X nedokáže. Je tu ale prozatím jeden velký problém. Společnost se vůbec nezmínila, kdy nebo na jaký produkt se tato funkce objeví. První možnost budou mít na jaře roku 2018, kdy se odhalí nové vlajkové modely řady Huawei P.

Chtěli byste také na Android telefonech Animoji?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)