Huawei představil LTE variantu modelu P40. Kolik za ní zaplatíme?

huawei nový lte telefon

Huawei právě představil LTE variantu rok starého modelu P40. V podstatě jedinou změnou je absence podpory 5G sítě, jinak zůstalo vše při starém. Můžeme tedy čekat čipset Kirin 990, OLED panel i stejně kvalitní fotoaparáty. Pojďme se na něj tedy podívat.

Huawei představil LTE variantu modelu P40

Stejně jako v případě 5G varianty pokrývá přední stranu 6,1″ OLED panel s Full HD + rozlišením a výřezem na 32 MPx selfie kamerku a ToF modul. Můžeme rovněž počítat se čtečkou otisků prstů přímo v displeji. Na zadní straně se v obdélníkovém modulu nachází 50 MPx hlavní senzor, 16 MPx ultraširoký a 8 MPx teleobjektiv s 3x optickým zoomem.

Systémem je pak Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1. Telefon je k dispozici v barevných variantách Dark Blue a Frost Silver a prodává se pouze v jedné variantě s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm. Zaplatíme za ní 3 998 CNY, což je v přepočtu asi 13 400 korun bez daně. Vzhledem však k tomu, že je nyní na většině e-shopů 5G verze ve slevě za nějakých 14 000 korun, nedává tento nákup příliš velký smysl. Možná až bude v nějaké další slevě.

Co na LTE verzi říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)