TOPlist

Huawei je možná zachráněný. Povolí mu USA nakupovat čipy?

Huawei povolení nakupovat čipy

Sankce uvalené na čínskou firmu Huawei se zatím ze strany USA stále zpřísňovaly. Nyní se možná pro Huawei blýská na lepší časy. Nejnovější zprávy říkají, že americká vláda povolí Huaweii nakupovat kritické čipy pro mobily. Co tato změna znamená pro Huawei?

Nejnovější jednání výrobců komponent s americkým ministerstvem obchodu možná přineslo průlom v kauze sankcí pro Huawei. Nejmenovaný výrobce čipů prozradil, že USA povolí Huaweii nakupovat čipy. Výrobce však musí prokázat, že předmětem obchodu nebudou žádné komponenty týkající se podpory technologie 5G. V tomto případě se pravděpodobně nejedná o 5G komponenty do telefonů, ale o součástky pro infrastrukturní divizi Huawei.

Hlavní bitva mezi USA a Čínou se totiž odehrává především v oblasti výstavby 5G infrastruktury. Zdá se, že čipy Huawei Kirin tak přece jen přežijí. Nezávislý výrobce polovodičových čipů TSMC totiž za těchto podmínek může pokračovat v jejich výrobě pro Huawei. Pokud Huawei opravdu obdrží povolení nakupovat čipy pro svoje telefony, tak to firmu pravděpodobně zachrání před úplným stažením ze západních trhů.

Jaký máte názor na obchodní válku mezi USA a Huawei?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)