Huawei porazil Apple ve střední a východní Evropě

Huawei porazil Apple o zhruba 50 tisíc prodaných přístrojů.

Čísla společnosti Canalys hovoří jasně. Ve střední a východní Evropě se v prodeji podařilo čínské společnosti to, čeho chtěla dosáhnout. Huawei porazil Apple o zhruba 50 tisíc prodaných přístrojů.

Huawei porazil Apple především díky růstu v Q2 2017

Nedávno jsme v článku informovali, že společnost Huawei si vytkla za cíl sesadit Apple z druhé pozice. Podle čísel se jí to už prozatím povedlo ve střední a východní Evropě. Prodeje zařízení Huawei v Evropě rostou. Nejvíce se na tom podílí zejména model střední třídy P10 Lite.

huawei-porazil-apple-p10-lite-mobil Huawei P10 Lite

Huawei se momentálně se svými 1,8 milióny importovaných zařízení drží 12% trhu. Huawei porazil Apple zejména díky tomu, že jeho podíl v prodaných zařízeních stoupl ve druhém čtvrtletí o 11%. Hlavní slovo však stále drží Samsung, jehož podíl stoupl za poslední rok, a to o celých 14%. Na podzim to bude zajímavé, všechny tyto společnosti chystají zajímavé modely, ať už je to Huawei Mate 10, Samsung Galaxy Note 8 nebo Apple iPhone 8.

Myslíte, že Huawei uspěje i v západní Evropě?

Zdroj: canalys.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)