Huawei P30 bude mít Samsung displej. Může za to fiasko s LG panely u Mate 20 Pro?

huawei p30 pro displej samsung amoled

Možná si ještě pamatujete na vydání telefonu Huawei Mate 20 Pro, kde první várky měly problém s displejem. Problém byl s OLED panely od LG, ty od společnosti BOE byly v pořádku. Tyto problémy určitě ovlivnily prodeje. Nyní vidíme důsledek. Huawei podle posledních informací už nebude používat v prémiových telefonech panely od těchto dvou společností. Exkluzivně má displeje do telefonů dodávat Samsung. Začíná se již u řady Huawei P30, která se představí na konci měsíce.

Huawei vyměnil dodavatele OLED panelů. Nově uvidíme Samsung displej

Jedná se stále o nepotvrzené informace, nicméně vše nasvědčuje tomu, že se Huawei dohodl se Samsungem na spolupráci a do prémiových telefonů se budou dávat výhradně panely od Samsung Display. OLED panely od korejské společnosti jsou obecně považovány za to nejlepší, co můžeme na trhu vidět. Potvrzují to nejenom recenze Samsung Galaxy telefonů, ale i třeba Apple iPhone, kde se rovněž využívají panely od Samsungu.

Making our mark on the marketplace: Samsung AMOLED displays – ① The self-emitting display

Making our mark on the marketplace: Samsung AMOLED displays - ① The self-emitting display

Zároveň je Samsung největším výrobcem OLED displejů na světě a dokáže zajistit vysokou poptávku. Navíc je celý proces méně komplikovaný, protože Huawei musí jednat pouze s jedním dodavatelem. Samsung z dohody může mít pěkné peníze, protože displeje jsou nejdražší komponentou v telefonech.

Těšíte se na řadu Huawei P30?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)