Čekáte na EMUI 10.1 pro váš Huawei P30 Lite? Bohužel máte smůlu…

Huawei P30 Lite EMUI 10.1

Čínská společnost Huawei v roce 2019 představila v rámci vlajkové série telefonů P30 tři modely. Standardní, Pro a později i Lite. Poslední jmenovaný, který je pochopitelně ze všech tří nejméně vybavený, přišel na trh s Androidem 9 zabaleným do nadstavby EMUI 9.0. Další dva “sourozenci” přitom měli pokročilejší verzi 9.1. Té se model Lite dočkal později. Mírný posun v číslování a verzích se u telefonů projevuje i nyní, kdy dochází k posunu u desáté generace Androidu i nadstavby. Huawei čekajícím majitelům telefonů P30 Lite vzkázalo, že se jich nebude týkat update na EMUI 10.1.

Jeden z uživatelů se na aktualizaci zeptal firmy přímo na Twitteru. A dostal negativní odpověď. Majitelé tohoto modelu jsou tedy nyní logicky zklamaní. Jejich přístroj se dočkal jen jednoho významného systémového updatu a dvou aktualizací nadstavby EMUI. O co telefony Huawei P30 Lite bez EMUI 10.1 přijdou? V pokročilé verzi jsou dostupné například videohovory MeeTime, práce ve více oknech díky Multi-Window nebo propracovanější sdílení ploch na více zařízeních přes Multi-Screen Collaboration. K tomu pár nových designových prvků a silnější zabezpečení.

Máte model P30 Lite a čekali jste na tento update?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)