Huawei chystá v příštím roce vyklápěcí fotoaparát pro levnější řadu P Smart

huawei p smart patent

V květnu tohoto roku jsme se dočkali představení telefonu Huawei P Smart Z 2019, což je cenově dostupný telefon s poměrně zajímavými parametry. Hlavně je to ale první Huawei smartphone s vysunovací selfie kamerou, prémiové telefony Huawei totiž stále využívají výřez. V příštím roce chystá čínská společnost vyklápěcí fotoaparát a opět by se mělo jednat o identickou řadu. Server LetsGoDigital zveřejnil patenty telefonu Huawei P Smart 2020.

Huawei P Smart 2020 s vyklápěcím fotoaparátem?

Vyklápěcí fotoaparát se oproti vysunovací selfie kameře liší v tom, že pro fotografování se využívá ve všech případech hlavní fotoaparát, který má u velké většiny telefonů mnohem lepší kvalitu než selfie kamera. Velmi dobře to můžeme vidět například u telefonů Asus ZenFone 6 nebo Samsung Galaxy A80. V příštím roce se můžou dostat i na Huawei.

Jedná se stále jen o patenty, nicméně z technologického hlediska nejsou vyklápěcí fotoaparáty o mnoho složitější než ty vysunovací, obzvlášť pro takového giganta jako je Huawei. Patenty ukazují rovnou dva různé typy vyklápěcích fotoaparátů. V tom prvním se vyklápí pouze hlavní fotoaparát a zbylé dva foťáky zůstávají na zadní straně. U druhého typu se vyklápí rovnou dva fotoaparáty, takže se například u selfie kamery bude dát využít ultra širokoúhlý pohled.

Těšíte se na další telefony s vyklápěcím fotoaparátem?

Zdroje: nl.letsgodigital.org, gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)