Huawei změnil název pro svůj operační systém. Máme první screenshoty!

huawei vlastni operacni system hongmeng arkos

Když USA odstřihla Huawei od spolupráce s Googlem a přesunula jej na černou listinu, údajně měl čínský gigant s takovou situací počítat a již od roku 2012 vyvíjí vlastní systém. O tom jsme mohli slyšet jako o Hongmeng OS. Takový šílený název naštěstí nakonec nehrozí. Nový operační systém se má údajně jmenovat ArkOS a kromě zajímavých informací ohledně této platformy pro vás máme i první údajné screenshoty.

První screenshoty a změna názvu

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) před přibližně dvěma týdny potvrdil podání patentů od Huawei, jejichž součástí jsou „Huawei Ark OS“, „Huawei Ark“, „Ark“ a „Ark OS“. To nepřímo potvrzuje změnu názvu operačního systému. Upřímně, změna jména dává velký smysl jelikož Hongmeng OS pro mě, jakožto pro Čecha zní fakt hrozně. Součástí těchto patentů má být i několik screenshotů ze samotného systému, který se nachází (jak můžeme poznat) v opravdu rané fázi vývoje. Samotné screenshoty měl Huawei údajně patentovat již v březnu, tedy skoro dva měsíce předtím, než celá kauza vypukla.

huawei vlastni operacni system hongmeng arkos

Pomůže Huawei vlastní operační systém?

Zda bude systém podporovat Androidí aplikace zatím nevíme. Existují však spekulace, že všechny aplikace naleznou uživatelé na Huawei AppGallery, což je alternativa ke Google Play. Přesto, pokud Huawei operační systém skutečně představí, přežije prvotní negativní ohlasy, bude ho dále vyvíjet a vytvoří mu dobrý marketing, je dost možné, že se nám zde začne rýsovat přímý konkurent Applu. Bude mít totiž svůj vlastní ekosystém a o nabídku produktů nouze také nebude. S odstupem času bude dle mého názoru velice zajímavé sledovat, co USA tímto zákazem způsobilo. V podstatě existují pouze tři scénáře. Buď se spor vyřeší, a Huawei bude mít opět plný přístup k Androidu, nebo vytvoří vlastní operační systém a stane se extrémním konkurentem nejen pro Android, ale také pro iOS a nebo firma úplně zanikne.

Jak si myslíte, že Huawei nakonec dopadne?

Zdroj: right-brothers.net

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)