Make-up nebo brýle nevadí. Huawei vylepšil odemykání tváří

Huawei odemykání sken tváře obličej brýle make-up

Telefony Huawei Mate 50 Pro a Huawei Mate 50 RS v úpravě Porsche Design dostaly v Číně zajímavou vychytávku, která posouvá na novou úroveň odemykání mobilu skenem tváře. Technologie, kterou doposud čínská firma používala velmi podobně jako konkurenční Apple u iPhonů od verze 12, si umí poradit s dalšími formami zakrytí či transformacemi obličeje. Americký gigant na začátku letošního roku zavedl možnost přes Face ID rozpoznat i tvář, která je zakrytá rouškou či respirátorem. Čínský konkurent jde ale ještě dál.

Huawei odemykání sken tváře obličej brýle make-up nastavení

Firma Huawei do zmíněných telefonů posílá update, který oficiálně naučí systém odemykání pomocí skenu tváře pracovat se situacemi, kdy dotyčný nosí či nenosí “masku”. Zaměří se tím pádem více na analýzu očí. Kromě toho ale systém od Huawei umožňuje do systému uložit také tvář zakrytou brýlemi a dokonce se dá pracovat i s variantami obličeje s a bez make-upu. Tím nyní převyšuje dostupné možnosti u iPhonů. Sken se dá použít pro odemčení mobilu i potvrzování plateb.

Jakou formu odemykání mobilu máte nastavenou?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)