Troufalé: Huawei si prý vezme ikonickou funkci z iPhonů

Huawei Nova 11 dynamic island spekulace

Jak známo, čínská společnost Huawei nemá v segmentu chytrých telefonů kvůli obchodním restrikcím zrovna snadné podnikání. I když její mobily například dál výtečně fotí a stále si osvojují zajímavé technologické novinky, bez Google aplikací nebo 5G konektivity je o ně prostě menší zájem. Přesto se firma dál snaží těmito vodami plavit a u jednoho z budoucích telefonů se údajně chce inspirovat u iPhonů a použít jednu jeho ikonickou funkci. Asi tušíte, že je to Dynamic Island.

Funkce a designová úprava, která interaktivně pracuje s podlouhlým výřezem předního foťáku, je patrně tím nejzajímavějším, čím se prezentoval nejnovější iPhone 14. Velmi rychle se objevila také aplikace, která může toto řešení zapnout v Android telefonech. V případě Huawei by měl údajně toto řešení rovnou implementovat do mobilů série Nova 11. Čínská firma měla i doposud u svých telefonů poměrně velký přední výřez, nicméně zavedením funkce Dynamic Island by dostal  nový význam a také nové místo uprostřed.

Co říkáte na funkci Dynamic Island?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)