Kolik čínských značek zavede Harmony OS? Huawei dalo novou nabídku

Huawei nabídne Harmony OS čínským firmám

Jak už jsme se od vedení firmy dříve dozvěděli, Huawei hodlá poskytnout svůj operační systém Harmony OS (v Číně HongMeng OS) dalším výrobcům. Řeč je přitom hlavně o segmentu mobilních telefonů, kde se čínský gigant snaží alespoň trochu osamostatnit po vzrůstajících restrikcích ze strany USA a amerických firem. Nezávislost přitom právě nabízí i ostatním. Šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu nedávno zmínil, že společnost nabídne Harmony OS dalším čínským firmám, které budou čelit stejnému problému. Tedy nemožnosti využívat Google služby a aplikace.

HarmonyOS 2.0 Beta

Huawei vysloveně nabízí, že se při využití nového systému mohou začít čínské firmy osamostatňovat. A nemusejí být závislé na Googlu a jeho systémových základech. Toto prohlášení je podobné tomu z loňského roku, nicméně nyní je přímo řeč o pomoci při vytváření nezávislosti. Tím, že nabídne Harmony OS dalším čínským firmám, dává Huawei celkem jasně najevo, že chce svůj systém skutečně postavit do boje proti Androidu a iOS. Můžeme se evidentně těšit na zajímavé konkurenční boje. Mezi firmy, které jsou také citelně omezené ze strany USA či dalších států, patří například ZTE. Mimo jiné výrobce mobilů a další elektroniky pod značkou Nubia.

Fandíte Huawei v aktuální situaci?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)