Black Friday: Hliníkový Huawei MateBook D16 s výkonným procesorem a 16″ displejem koupíte za super cenu

huawei matebook d16 sleva
  • Společnost Huawei spustila na svém e-shopu Black Friday akce
  • Nejvíce nám padl do oka laptop Huawei MateBook D16, který je o 9 tisíc levnější
  • Má velký displej, poměrně slušný výkon a hliníkovou konstrukci

Huawei MateBook D16 se u nás na webu objevil v plnohodnotné recenzi. Loňský model jsme chválili dobře zpracovanou konstrukci, skvělou klávesnici i dostatečný výkon. V rámci Black Friday jej má nyní oficiální e-shop za super cenu.

Námi testovaná verze disponovala procesorem Core i7-12700H, v Black Friday akci je však méně výkonná verze s Core i5-12450H. To ale berte v uvozovkách. Výkonu je totiž stále dostatek, procesor má 8 jader a dopomáhá mu 16 GB RAM a 512GB SSD disk. Poradí si i s náročnějším střihem videa či editací větších fotografií, grafický čip UHD Graphics Xe sice není vhodný na hraní her, ale méně náročné tituly jako Valorant či Counter-Strike 2 si zahrajete při snížení detailů a rozlišení i na vysoké snímky.

Huawei MateBook D16 je vhodný především pro ty, kteří vyžadují větší displej. Máme zde 16″ IPS LCD panel s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a poměrem stran 16:10. Maximální jas je průměrných 300 nitů a pokrývá 100 prostoru sRGB. V testech DCI-P3 či Adobe RGB však nepřesáhl 70 %. Baterie vydrží při běžném používání 5-6 hodin, počítat můžete s předinstalovaným systémem Windows 11 Home. Standardně se prodával za 23 999 Kč, nyní je však v akci za 14 999 Kč. K notebooku navíc dostanete zdarma myš.

Dává podle vás MateBook D16 za 15 tisíc smysl?

Zdroj: Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)