Huawei Matebook D14 a D15 oficiálně představeny. Nabízí skvělý poměr cena/výkon

Huawei Matebook D14 a D15 oficiálně

Nová řada notebooků Huawei Matebook D14 a D15 byla konečně oficiálně představena. Tato série je poměrně populární i u nás v Česku a to hlavně díky poměrně solidnímu poměru mezi cenou a výkonem, hliníkovým tělem a solidním displejem.

Huawei Matebook D14 a D15 oficiálně

Oba dva notebooky dostávají nejnovější procesory AMD Ryzen řady 5000. Kromě toho zůstává většina věcí stejná a to včetně displeje, baterie či designu. Do obou modelů si můžeme nakonfigurovat buď s Ryzen 5 5500U (6 jader/12 vláken) nebo Ryzen 7 5700U (8 jader/16 vláken). V obou případech se o grafický výkon stará integrovaná Radeon Vega. U menšího modelu pak dostaneme 14″ IPS LCD panel s Full HD rozlišením, u většího pak stejný displej akorát o velikosti 15,6″.

$600 MacBook Killer? HUAWEI Matebook D 15 (Full Review & Gaming Test)

$600 MacBook Killer? HUAWEI Matebook D 15 (Full Review & Gaming Test)

Co se týče portové výbavy, nechybí USB-C pro nabíjení, micro HDMI, audio jack a dva USB-A porty. Přední kamerka je tradičně umístěná v jedné z kláves. Baterie má pak kapacitu 42 Wh a vydrží přes 6 hodin běžného používání. Ceny jsou k dispozici prozatím pouze v juanech, jelikož na globálním trhu ještě laptopy nejsou. Základní 14palcová verze s 6jádrovým procesorem vychází na 4599 CNY, což je asi 15 000 korun bez daně.

Koupili byste si notebook od Huawei?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)