Huawei Matebook 16 oficiálně: AMD Ryzen, skvělý displej a slušná cena

nový notebook huawei

Společnost Huawei před pár dny představila oficiálně svůj nový laptop MateBook 16. Ten jak již název napovídá disponuje 16″ displejem, posledními procesory AMD Ryzen nebo trochu překvapivě i poměrně nízkou hmotností pod 2 kg. Pojďme si jej tedy představit.

Huawei Matebook 16 oficiálně

Na výběr dostaneme ze dvou variant. Ta levnější nabídne procesor AMD Ryzen 5 5600H (6 jader/12 vláken) a ta dražší pak AMD Ryzen 7 5800H (8 jader/16 vláken). Oba dva procesory jsou vyrobeny pomocí 7nm procesu a maximální TDP činí 54 W. V obou případech se o grafický výkon stará integrovaná Vega grafika, bohužel si nelze zvolit žádnou dedikovanou. Na druhou stranu vám bude stačit pro většinu běžných úkonů a překvapivě také na některé hry, zvlášť v kombinaci s Dual-Channel 16 GB RAM.

Dominantou notebooku je pak 16″ IPS displej s poměrem stran 3:2 a rozlišením 2520 x 1680 pixelů. Nechybí ani podpora HDR a 100% pokrytí sRGB. Klávesnice je poměrně malá, ovšem díky tomu jsme dostali stereo reproduktory. Celkový design trochu připomíná 16″ MacBook Pro. Co se týče portové výbavy, nechybí dva USB-C, jedno USB-A 3.2 Gen1, HDMI či audio jack. Ethernet sice chybí, ale na druhou stranu nechybí Wi-Fi 6.

Huawei k notebooku dodává hned 135 W adaptér s podporou technologie Huawei SuperCharge, takže kromě notebooku si přes něj rychle nabijete i telefon. Překvapí také výdrž baterie, která činí 12,5 hodin při přehrávání videa. A cena? Za základní model zaplatíme 6 300 CNY, což je asi 20 400 korun bez daně. To zda se dostane i na globální trh není v tuto chvíli jasné.

Jak se vám líbí nový Huawei notebook?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)