Huawei Mate Xs se odhalí v březnu 2020. Na co láká?

huawei mate xs spekulace

Na své dnešní konferenci v čínském městě Shenzhen Huawei představil Mate 30 a Mate 30 Pro s podporou 5G sítí pro čínský trh. Dále stanovil datum zahájení skládacího telefonu Huawei Mate X na 15. listopadu a nalákal na Mate Xs, který má být kompletně odhalen v březnu roku 2020.

Vzhled zařízení se nemá od současné generace nijak zásadně lišit. Uvnitř však bude tikat nejvýkonnější čipset od Huawei – Kirin 990 s podporou 5G sítí. Tento čip je postaven na 7nm procesu a 5G modem je v něm rovnou integrován. Huawei Mate X taktéž podporuje 5G sítě, ale využívá k tomu externí modem. Nabízí taktéž přetaktovaná jádra Cortex A76 a A55. Kromě čipsetu o Mate Xs nemáme žádné konkrétní specifikace a tak si budeme muset počkat na oficiální představení.

O nové generaci se však spekuluje již delší dobu. Jako jedna z těch pravděpodobnějších se jeví integrované pero M-Pen, které se má skrývat přímo v útrobách zařízení podobně, jako například u řady Samsung Galaxy Note. Mate Xs má taktéž disponovat tenčím fotoaparátem na úkor větší kapacity baterie.

Najde si Huawei Mate Xs místo na trhu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)