Huawei zveřejnil prodejnost ohebného Mate X. Je lepší než u Galaxy Fold?

prodejnost Huawei Mate X

Zřejmě v reakci na dřívější zveřejnění prodejnosti telefonu Galaxy Fold od Samsungu přišel s vlastní statistikou ke smartphonu s ohebným displejem také Huawei. Je na tom čínský přístroj se stejnou technologií lépe než jihokorejský konkurent? Zástupci firmy šli na čísla trochu jinak, tak se budou hodnoty o něco hůř porovnávat. Společnost zveřejnila prodejnost Huawei Mate X po periodách a jde údajně o 100 tisíc kusů měsíčně. V tento moment jich tedy může být prodaných kolem 200-250 tisíc. Jihokorejský Galaxy Fold je nyní na hranici 400 – 500 tisíc kusů, začal se ovšem prodávat zhruba o dva měsíce dříve.

huawei mate xs

Na porovnání prodejností je potřeba se dívat i z více hledisek. Huawei Mate X se například prodává jen a pouze v Číně. Podobného tempa prodeje tedy telefon úctyhodně dosáhl v jedné zemi, zatímco Galaxy Fold k tomu využil kompletní globální trh. Překážkou evidentně není ani o něco vyšší cena. Prodejnost Huawei Mate X v Číně perfektně demonstruje obrovskou oblibu značky na domácí půdě. Dokonce má ambice zrychlovat dodávku. Při nákupu během oblíbených pátečních “flash sales” se zákazník dočká dodání už v úterý a nečeká celý týden.

huawei mate x druhá generace

Jsme zvědaví, kde se čísla zastaví. Každopádně se taky těšíme nejen na nové generace obou těchto ohebných telefonů, ale i na nová želízka v ohni od jiných výrobců. Prvotní statistiky ukazují, že se lidé rozhodně nebojí extrémně drahé, ale revoluční přístroje zaplatit. Pomohou tím mimo jiné i těm dalším, kteří čekají na vychytané mouchy a nižší cenovky.

Kdo podle vás prodá víc kusů ohebných telefonů?

Zdroj: GSM arena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)