Huawei Mate 50 Pro oficiálně vyráží do světa. Cena je nepatrně nižší, než se čekalo

Mate 50 Pro oficiálně

Čínský Huawei nedlouho po domácí premiéře uvedl svůj top model Mate 50 Pro oficiálně také do Evropy. Vyjasnilo se nám tak kolik bude špičková novinka sankcemi zmítaného Huawei stát, s jakým operačním systémem dorazí a také zda ji doprovodí také její sourozenci.

Mate 50 Pro se do světa podívá, sourozenci nikoli

První nová a zásadní informace, kterou jsme se od zástupců Huawei dozvěděli je, že Mate 50 Pro oficiálně sice dorazí i na mezinárodní trhy, své sourozenecké modely Mate 50E, Mate 50 a Mate 50 RS Porsche Design však nechá přinejmenším prozatím doma. Respektive, u základního modelu Mate 50 údajně zatím nejsou žádné plány ohledně mezinárodní dostupnosti, zatímco další dva zmíněné prý rozhodně neopustí Čínu. Potvrzeno pak bylo, že mimo domácí trh se tento TOP model bude prodávat stále s Androidem a nad ním běžícím prostředím EMUI , pochopitelně v nejnovější verzi s pořadovým číslem 13.

Mate 50 Pro oficiálně

Shoduje se také dříve avizovaná cena 1399 € – v přepočtu cca 34 500 Kč. Oproti původním informacím se však nejedná o základní cenu, nýbrž cenu nejvybavenější varianty s 8GB operační pamětí a 512GB úložištěm. Pro tuto paměťovou variantou je pak exkluzivní také provedení s oranžovou umělou kůží a zlatým rámečkem. Základní cena je pak pochopitelně o něco nižší, byť cenový rozdíl není nijak dramatický. Za Huawei Mate 50 Pro ve verzi 8/256 GB v černé nebo stříbrné verzi zákazníci v Evropě zaplatí 1299 €, tedy v přepočtu přibližně 32 tisíc Kč. České zastoupení Huawei má k novému TOP modelu naplánovanou událost na příští týden, konkrétně 5.10., lze očekávat že na ní se dozvíme nejen přesnou cenu pro náš trh, ale především datum zahájení prodeje na našem trhu. Kompletní specifikace všech zástupců řady Huawei Mate 50 pak naleznete v našem článku.

Co říkáte na cenu, za kterou se bude Huawei Mate 50 Pro oficiálně v Evropě prodávat?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)