Změna v čele DxOMark žebříčku: Už zase vede nový fotomobil

DxOMark Huawei Mate 50 Pro foto test

Který telefon fotí úplně nejlépe na světě? Na tuto otázku se snaží pravidelně přinášet odpověď server DxOMark, který skrze své foto testy sestavuje dlouhodobý žebříček. Jen pár dní poté, co se na špici dostal Google Pixel 7 Pro, má tento seznam nové vedoucí jméno. A nejde o žádné velké překvapení. Prvenství pro sebe urval vlajkový Huawei Mate 50 Pro, od kterého se to tak nějak očekávalo.

DxOMark Huawei Mate 50 Pro foto test žebříček

Na začátku října představený telefon, který jinak oficiálně stále trpí na nedostupné Google služby a aplikace (nezapomínejme ale na Gspace), získal ve foto testu u DxOMark celkem 149 bodů. Tím se celkem s přehledem osamostatnil od zmíněného Pixelu a mobilu Honor Magic4 Ultimate, které měly 147 bodů. Celkové skóre nový Huawei nastřádal díky 152 bodům za focení, 80 za bokeh, 63 za náhled, 148 za zoom a 141 za natáčení videa.

DxOMark Huawei Mate 50 Pro foto test hodnocení

Expozice, autofokus, bokeh a širokoúhlé focení jsou čtyři subkategorie, ve kterých Huawei Mate 50 Pro podle redakce DxOMark stanovil nová maxima. Za negativní aspekty focení s tímto mobilem byly označeny občasné odlesky při vyvažování bílé, pomalejší reakce při focení náročnějších scén, nahodilé rozdíly mezi náhledem nebo neostrosti různých snímků ve videu.

Patří podle vás Huawei Mate 50 Pro skutečně na špici?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)