Huawei Mate 40 Pro je dle DxOMark nejlepší fotomobil světa. Proč?

huawei mate 40 pro dxomark

Tak je to tady. Huawei představil telefony Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus a Porsche Design Mate 40 RS. S dostatečným předstihem dostal web DxOMark právě model Huawei Mate 40 Pro a stihl otestovat schopnosti fotoaparátu. Výsledné skóre 136 bodů hovoří jasně – Huawei Mate 40 Pro je aktuálně nejlepším fotomobilem na světě.

Huawei Mate 40 Pro v DxOMark

Fotoaparát hlavního snímače Huawei Mate 40 Pro si vysloužil skóre 140 bodů. Recenzenti kromě jiného obzvláště vychválili dynamický rozsah, který je velice široký a to napříč všemi úrovněmi okolního světla, včetně nočních fotografií. U těch jsou pochváleny detaily, nízký šum a také rychlé automatické ostření. Řeč došla také samozřejmě na portrétní snímky, které bez servítek recenzent srovnal se schopnostmi digitálních zrcadlovek. Vynikající je také barevné podání.

Řeč padla také na video, kde si telefon vysloužil skóre 116 bodů a stává se tak rovněž nejlepším v tomto ohledu. Oceněna byla nízká úroveň šumu a spousta detailů. Barvy jsou vyvážené a automatické vyvážení bílé funguje prý perfektně. Stabilizace videa je rovněž velice dobrá, což vytváří až filmový dojem. Detailní recenzi si můžete prohlédnout přímo na webu a my se moc těšíme, až budeme mít telefon v ruce a budeme schopnosti foťáků testovat.

Huawei Mate 40 Pro, low light video

Huawei Mate 40 Pro, low light video

Co říkáte na fotoaparát Mate 40 Pro?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)