Série Huawei Mate 40 má mít 108mpx foťák. A novou vychytávku k němu

huawei-mate-40-108-megapixelu

Společnost Huawei by měla během podzimu (pravděpodobně v říjnu) tradičně představit nové zástupce produktové řady Mate. Pochopitelně půjde primárně o telefony, i když už se objevily zvěsti, že se v této sérii objeví i hodinky. Větší pozornost bude každopádně věnována mobilům. A ty mají mít údajně hlavní fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů. Čistě z pohledu čísel se tak čínská firma vyrovná Samsungu, který stejně “velký” senzor vpravil do řady Galaxy S20 a následně se objevil třeba i v Xiaomi Mi 10 telefonech. Fotky z nových Huawei telefonů ale mají být zase o kus lepší. Vzhledem k dosavadním výsledkům ve fotografických testech firmě asi můžeme věřit. Nové Huawei Mate 40 mobily dostanou jako první kromě fotoaparátu s rozlišením 108 mpx také 9P čočku.

Huawei Mate 40 108 megapixelů

Laicky řečeno označení 9P zajistí lepší příjem světla než čočky 8P a 7P, které jsou v telefonech Xiaomi Mi 10. Standardní verze má slabší, Pro verze zase tu kvalitnější. Nový druh čočky má fotoaparátu celkově pomoci ještě lépe čelit zkreslení a rozpadu snímků. Jsme velmi zvědaví, jestli budou rozdíly oproti konkurentům skutečně viditelné. Mezi snímky od zmíněných telefonů Xiaomi prý moc velké rozdíly nejsou. Na podzim se tedy dozvíme, zda jde o opravdu užitečný posun, nebo jen reklamní vábničku. Informace o fotoaparátu s rozlišením 108 mpx a také 9P čočce v Huawei Mate 40 mají pocházet od interního zdroje, který je ve styku s dodávkami součástek. Když je řeč o součástkách, tak nové Mate telefony budou mít údajně stále čipy od TSMC. Pravděpodobně půjde o ty, které čínská firma narychlo objednala před zpřetrháním obchodních vazeb.

Považujete takové parametry za důležité?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)