TOPlist

Huawei Mate 30E Pro oficiálně: loňská vlajka s lepším čipsetem

kirin 990e

Společnost Huawei včera kromě svých vlajkových lodí oficiálně představila také telefon Huawei Mate 30E Pro, kterému se sice nedostalo tolik pozornosti, avšak přesto se může jednat o zajímavou volbu. Telefon je k dispozici zatím pouze v Číně, ovšem dle spekulací dorazí i na globální trh.

Huawei Mate 30E Pro oficiálně

Jedná se v podstatě o stejný telefon, který Huawei představil již před rokem, avšak tiká v něm vylepšený čipset – Kirin 990E. Ten má dvě výkonná jádra Cortex-A76 s maximálním taktem až 2,86 GHz a dalších šest méně výkonných jader. O grafický výkon se stará Mali-G76, ovšem s jádry MP14. Samozřejmě je čipset vyráběn pomocí 7nm procesu. Přední stranu tedy pokrývá stejně jako v předchozí verzi 6,62″ OLED panel s rozlišením 1080 x 2340 pixelů a podporou HDR10.

Počítat můžeme také s EMUI 11, které je založeno na Androidu 10. Na zadní straně je stejná trojice fotoaparátů 40 + 8 + 16 megapixelů. O výdrž se pak stará 4 200 mAh baterie. Telefon bude k dispozici od 1. listopadu v černé, stříbrné, fialovové, zelené a dále bude k dispozici oranžová verze z vegenské kůže. O ceně zatím nepadla zmínka. K dispozici je aktuálně na e-shopu vmall.

Co si myslíte o tomto telefonu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)