Řada Huawei Mate 30 už nemá jedinou americkou součástku

Huawei bez amerických součástek

Pravděpodobně už všichni víte, že čínská společnost Huawei má obchodní potíže s firmami z USA. Kvůli bezpečnostní kauze Ministerstvo obchodu USA potrestalo firmu zákazem spolupráce s tamními výrobci hardware a dodavateli software. I když je stále v platnosti prodloužená výjimka a americké prvky se mohou ve výrobcích této značky dále objevovat, Huawei to evidentně moc netrápí. Nedávno totiž vyšla najevo informace, že nejnovější špičková řada telefonů Mate 30 vůbec neobsahuje součástky z USA a firma je tak v procesu výroby na zámořské technice naprosto nezávislá. Huawei bez amerických součástek dále prosperuje.

usa obvinily huawei podvod kauza huawei

Již dříve bylo jasné, že poslední vlajkové smartphony Huawei nemají přístup ke Google Play službám. Hrozilo, že by to pro uživatele mohl být blok proti koupi těchto telefonů. To se vůbec nepotvrdilo a aktuální zprávy potvrzují, že se čínská firma na USA možná nemusí ohlížet vůbec nijak. Rychlost prodeje a celkové tržby údajně rostou a v řadě Mate 30 přitom není jediná americká součástka. Kdo se tedy o výbavu telefonů postaral?

Například audio prvky má prý na svědomí nizozemská společnost NXP. Původní Bluetooth a WiFi moduly od Broadcom pak nahradily součástky z dílny HiSilicon, kterou vlastní přímo Huawei. Další součástky dodali třeba Murata a MediaTek. Údajně i všechny potřebné komponenty pro 5G sítě jsou vyráběny mimo USA. Jde o jasný důkaz nejen toho, jak silnou a nezávislou společností Huawei je, ale jak pružné dokáže být výrobní prostředí v Číně. Firmy z USA mají stále možnost spolupracovat s čínským výrobcem díky výjimce, ale evidentně se do tohoto rizika žádné z nich nechce. Nebo je společnost Huawei odmítla.

Obejde se dál Huawei bez amerických součástek?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)