TOPlist

Huawei Mate 30 RS Porsche Design je nejdražším telefonem značky

huawei mate 30 rs porsche design

Odpoledne jsme vám psali o představení nových vlajkových modelů Mate 30 a Mate 30 Pro. Huawei si však nakonec schoval ještě jedno eso v rukávu. Říká mu Huawei Mate 30 RS Porsche Design a jde o vůbec nejdražší telefon z celého portfolia Huawei zařízení. Dokáže si obhájit svou vysokou cenovku?

Stejně jako v případě Mate 30 Pro telefon pohání čipset Kirin 990, který je vyráběn pomocí 7nm technologie a má plnou podporu 5G sítí. Oproti standardním vlajkovým lodím, které nabízejí po 6 a 8 GB RAM nabízí tento velikán 12 GB operační paměti. Kapacita úložného prostoru se pak zastavila na vysokých 512 GB, což musí stačit i těm nejnáročnějším uživatelům.

huawei mate 30 pro rs porsche design

Displej zůstal stejný, jako v případě Mate 30 Pro. Jde tedy o 6,53″ Flex OLED displej se zaoblenými hranami o 88 stupňů. Hardwarová tlačítka pro ovládání hlasitosti tedy také nehledejte, vše funguje pomocí těch softwarových, které si můžeme nadefinovat kam budeme chtít. Kapacita baterie se pak zastavila na úctyhodných 4 500 mAh a nechybí ani podpora ultrarychlého nabíjení s rychlostí až 40W. Bezdrátově lze využít výkon 27W a zrychlilo se také reverzní nabíjení.

Na přední straně zůstal telefon stejný, jako v případě klasického Mate 30. Záda jsou však naprosto odlišná. Jsou vyrobeny z kůže za doprovodu středového skleněného pruhu, kde se ukrývá fotoaparát. Ten je co se týče designové stránky také dosti odlišný. Nemá totiž kruhovitý tvar, ale klasičtější čtvercovitý, což za nás vypadá v kombinaci s ostatními prvky opravdu skvěle a telefon působí prémiovým dojmem. Nechybí samozřejmě logo Porsche Design a Huawei. Za prémiový design a vyšší kapacitu RAM si ale nechá Huawei královsky zaplatit. Mate 30 Pro začíná na 10 999 EURech, což je v přepočtu asi 28 500 korun. Pokud ale toužíte po Huawei Mate RS Porsche Design, nezbývá vám než vypláznout 2 095 EUR. Ano, 54 tisíc korun. A dokonce vám dá výrobce na výběr ze dvou barevných variant – černé a červené.

Líbí se vám Huawei Mate 30 RS Porsche Design?

Zdroj: Facebook Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)