TOPlist

Huawei Mate 30 Pro novým králem mobilních fotoaparátů

huawei mate 30 pro dxomark

DxOMark patří jednoznačně k předním webům posuzující schopnosti fotoaparátů u mobilních zařízení. Nedávno jsme vám psali o tom, že změnil svou metodiku posuzování a zařadil do něj schopnost focení při špatných světelných podmínkách a také schopnosti širokoúhlého objektivu. Web navíc dnes pasoval Huawei Mate 30 Pro na nového krále a to naprosto jednoznačně.

Huawei Mate 30 Pro Camera Image Quality review

Huawei Mate 30 Pro Camera Image Quality review

Ještě nedávno se na prvním místě vystavoval Samsung Galaxy Note 10, který dosáhl na hodnocení 117 bodů, což je opravdu úctyhodné číslo. Huawei Mate 30 Pro ovšem opět posunul hranici a vysloužil si až neskutečných 121 bodů. To je o čtyři body více, než Galaxy Note 10. Může se to zdát jako malý rozdíl ale opak je pravdou. V DxO se totiž každý bod počítá a rozhodně se nedává jen tak pro nic za nic.

Redaktoři z DxO zhodnotili také video a selfie kamerku, kde si ale Huawei už tak dobře nevedl. Za nahrávání videa si odnesl rovných 100 bodů, přičemž Galaxy Note 10 má o jeden bod více a Huawei tak zůstal druhý. V hodnocení selfie kamerky se pak Mate 30 Pro umístil až pátý za Galaxy Notem, Zenfonem 6 či kompletní řadou Galaxy S10. Nutno podotknout, že ani Huawei nemá prvenství na delší dobu jisté. DxO totiž aktuálně testuje nové iPhony 11, které sklízí v recenzích fotoaparátu zatím pouze slova chvály. Výsledky mají být dostupné již příští týden a tak jsme velice zvědaví, zda vyhraje Apple či Huawei.

Co říkáte na Huawei Mate 30 Pro a jeho fotoaparát?

Zdroj: dxomark.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)