DxOMark mění metodiku. Zohlední noční režim a širokoúhlý objektiv

dxomark

DxOMark známe všichni jako soudce schopností fotoaparátů u mobilních telefonů. U každého lepšího telefonu se výrobci snaží, aby jejich model v tomto renomovaném testu uspěl. Jedná se totiž o web s velkým jménem, který se na fotoaparáty v telefonech zaměřuje již sedm let.

Nyní společnost oznamuje, že lehce pozmění metodiku celkového hodnocení fotoaparátu. Nově bude totiž hodnotit také fotky za špatného osvětlení a širokoúhlé objektivy, které se stávají trendem. DxOMark navíc pozměnil skóre také aktuálních, již vyhodnocených telefonů. Sice se jedná spíše o pár bodů, ale takový Galaxy S10 či Note 10 si polepšily o slušné čtyři body.

dxomark

Překvapení se jistě koná v malém posunu u Pixelu 3, který má jeden z nejlepších nočních režimů na světě a celkově získal 102 bodů. Polepšil si tedy pouze o jediný bod. Pokud máte zájem dovědět se více informací, na webu DxO se dovíte, jakým způsobem je kvalita posuzována.

Znáte DxOMark a co říkáte na jeho výsledky?

Zdroj: techcrunch.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)