TOPlist

Huawei Mate 30 Pro bude mít výřez v displeji. Co o telefonu zatím víme?

huawei mate 30 pro

K představení nové vlajkové lodi Huawei Mate 30 Pro dojde nejspíše na přelomu srpna a září. Kromě stejné kapacity baterie, jako u Mate 20 Pro – tedy 4200 mAh toho zatím o telefonu moc nevíme. Původně se předpokládalo, že bude telefon disponovat průstřelem velmi podobnému tomu, který známe ze Samsungu Galaxy S10. Nyní to vypadá, že vlajková loď dostane spíše čtečku obličeje a bude jí „zdobit“ klasický výřez.

huawei mate 30 pro

Světlo světa totiž spatřilo tvrzené krycí sklo, které právě výřez odhaluje. Není vidět žádný průstřel, ale čistě výřez s několika otvory, které mají sloužit jako čtečka obličeje. Ještě více je pak zajímavý fakt, že otvorů můžeme vidět rovnou pět. Ve výřezu by se tedy měl nacházet senzor okolního osvětlení, přední kamera a proximity senzor. Spekulace také uvádějí, že nová čtečka obličeje od Huawei bude technologicky velmi podobně vyspělá jako jablečné Face ID.

huawei mate 30 pro kryci sklo

Co se týče ostatních specifikací, Huawei Mate 30 Pro má disponovat 6,71″ QHD+ OLED panelem a čipsetem Kirin 985. Spekuluje se také o kruhovitém tvaru fotoaparátu, namísto současného čtvercového tvaru. To, zda se nová vlajková loď dočká Androidu je zatím velká neznámá. Telefon totiž zatím nedostal certifikaci a tak si na oficiální potvrzení ještě nějakou dobu počkáme.

Jakému typu zabezpečení dáváte přednost vy?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)