TOPlist

Mate 30 má přijít se dvěma 40 MPx snímači. Půjde o nejlepší fotomobil?

huawei-mate-30-pro

Telefony Huawei patří v posledních letech bezesporu k těm nejlepším fotomobilům na trhu. Vděčí za to nejen propracované umělé inteligenci, ale především spolupráci s firmou Leica. A jak se zdá, Huawei v pokroku nepolevuje.

V listopadu by měl totiž představit vlajkové lodě Mate 30 a Mate 30 Pro. Ty mají disponovat čtvercovým fotoaparátem se čtyřmi snímači a LED bleskem. Hlavní snímač má mít rozlišení 40 megapixelů s výbornou světelností f/1.4 až f/1.6. Sekundovat mu bude širokoúhlý objektiv s totožným rozlišením a záběrem až 120 stupňů. Posledním objektivem má být teleobjektiv s rozlišením 8 megapixelů a až 5x zoomem. Chybět by neměla ani technologie CineLens, kterou můžeme znát ze zrcadlovek pro natáčení videa.

huawei mate 30 pro 40 megapixelů

Posledním senzorem bude ToF kamerka. Vlajkové lodě Huawei Mate 30 i Pro varianta budou vybaveny procesorem Kirin 985, podporu 5G a vysokých 12 GB operační paměti RAM. Přední straně by neměl chybět dnes již tradiční výřez, který v sobě má ukrývat 5 různých senzorů. Spekuluje se o nasazení ToF nejen na zadní, ale také na přední stranu, kvůli pokročilé čtečce obličeje.

Co říkáte na chystaný Mate 30 a 30 Pro?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)