TOPlist

Huawei brzy představí laptop s vlastním čipsetem. Co o něm víme?

huawei matebook

Před nějakým časem společnost Huawei oficiálně oznámila, že pracuje na několika počítačích, kde bude tikat jimi vyrobený čipset. Čínský gigant již potvrdil, že pracuje na stolním PC kde poběží ARM čip HiSilicon a nyní víme, že Huawei brzy představí také laptop s vlastním čipsetem.

Huawei laptop s vlastním čipsetem

Jeden z leakerů na sociální síti Weibo zveřejnil fotografii krabice tohoto laptopu a kromě toho odhalil také několik klíčových specifikací. Srdcem notebooku tedy bude Kirin 990, což je čipset, který běží například v telefonech Huawei P40. Sekundovat mu má 8 GB operační paměti RAM a 512 GB SSD disk. Displej má mít úhlopříčku 14 palců a Full HD rozlišení, systémem pak bude Linux Deepin OS 20. Očekává se však, že v budoucnu bude možné přejít na Harmony OS.

Huawei laptop s vlastním čipsetem

Samotný laptop se označuje jako Qinguyn L410 a má být o něco levnější než Huawei MateBook 14. Je velice pravděpodobné, že bude laptop podporovat 5G připojení, jelikož samotný čipset jej podporuje.

Jak jste zvědaví na tento notebook?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)