Menu

Plánuje Huawei vlastní systém Kirin OS pro mobily?

Čínská společnost Huawei údajně připravuje vlastní operační systém, který má snížit závislost výrobců na OS Android. Systém má nést označení Kirin OS a je údajně vyvíjen již třetím rokem. O společnosti Huawei je známo, že je soběstačná i co se týče mobilních chipsetů. Nový operační systém by tak mohl být jakousi třešničkou na dortu, která společnost ještě více osamostatní. Nový operační systém od Huaweie by přitom mohl být velmi lákavý, vzhledem k tomu, že Android nadstavby v telefonech Huawei jsou dobře odladěné, a to často i na zařízeních se slabším hardwarem. Za zmínku také stojí skutečnost, že se má Huawei podílet na výrobě nového Nexus smartphonu. Jsme zvědaví, které ze zmiňovaných plánů společnosti se nakonec uskuteční.

Huawei plánuje vlastní operační systém Kirin OS

huawei kirin os

Zdroj: Phonearena.com

 

Komentáře

Orbit09

19.5.2015 16:05

Huawei si asi nevšiml Tizen OSu od Ťamťungu

mrvastano

mrvastano

19.5.2015 16:36

prečo v každej diskusii sa musi nájsť nejaký hlúpy človek ,ktorý podá bezvýznamý komentár,pravdepodobne nemá adolescenciu ešte sebou a musí neustále na Samsung písať posmešné komentáre:) veková hranica bude asi do 20rokov,pretože dospelý človek nepíše stupidné komenty. Vieš vobec vysloviť správne Huawei? Asi nie, prečítaš to ,ako to vidíš,že? Tamtung ti je jednoduchsie:P .. nepridávam príspevky moc často,takže toto je aj posledný,pekný den fanušikom droidu,bye bye

czbob

z aplikace
19.5.2015 17:37

Chtel bych se zeptat, co to je na obrazku za modelovou radu Huawei?Diky

czbob

z aplikace
19.5.2015 17:46

Mate 7??

Orbit09

19.5.2015 18:02

Mrvastano: Já nepíšu na Samsung stále posměšné komentáře, tohle byl jediný a týkal se tématu, Huawei by se rozhodně neměl pouštět do něčeho, co konkurence už zkusila, ale nevyšlo jí to. Nebo chce Huawei ukázat, že to dokáže? Z tohoto pohledu tedy komentář nebyl bezvýznamný, naopak poukazoval na shodnou okolnost. Asi jste ho špatně pochopil.
PS: Co je na výslovnosti slova Huawei speciálního? Google překladač nastavený na čínštinu to přečte tak, jak se to píše, a vyslovují to tak i zástupci české divize Huawei.

oldlamehand

oldlamehand

19.5.2015 18:12

Blbý nápad. Ačkoliv má Android své mouchy a svá omezení, právě on dává šanci výrobcům telefonů prosadit se. Pro uživatele je totiž v rámci Androidu velice nekomplikované na novou značku přejít. Po telefonech s nějakým novým OS používaných u jedné značky něštěkne pes, protože se setkají s nezájmem vývojářů aplikací. Android je populární právě díky široké nabídce aplikací 3. stran a tomu, že uživatel není závislý na jedné značce telefonu. Android potřebuje co nejvíce výrobců a výrobci potřebují Android, aby v konkurenci obstáli. Možnost vybrat si hardware je z pohledu uživatel jednou z největších výhod Androidu oproti IOS. Výrobci telefonů mohou získat věrnost uživatelů jen tím, že nabídnou stejnou kvalitu za nižší cenu než konkurence, nebo vyšší kvalitu za stejnou cenu. Pomocí vlastního OS si věrnost uživatelů neudrží, protože uživatele ani nezískají.

radon

radon

19.5.2015 19:15

Jestli to jeste dnes muze nekomu vyjit, jsou to Cinani. Nejdrive v nejlevnejsich modelech (miliardova populace zajisti rozbeh) a pak hura do drazsich modelu a pak do zbytku sveta. Tohle by v jine zemi nefungovalo.

pedes

pedes

19.5.2015 19:58

Oldlamehand: Jak píšete Android má své mouchy a není jich málo. Vnímám to tak, že je k danému tématu dost málo informací na to,aby se to dalo takto jednoznačně odsoudit. Já to zkouším vnímat v jiné rovině. Huawei jako značka stále stoupá, kvalita zpracování je dnes na vysoké úrovni. Huawei má své EMUI, které je výrazně přehlednější než čistý android, přitom anroiďáky nijak neomezuje. Dále Čínský trh sám o sobě je velmi velký a specifický na to, že ikdyby ten systém uspěl jen tam, stojí to Huawei za to. Pokud se podíváte například ne OS Blackberry nebo OS Sailfish – nejsou nijak horší než android a jsou důkazem, že je lze napsat tak, aby podporoval Androidí aplikace. Mají svá specifika a úzkou základnu, to ano. Nicméně, pokud by dokázal Huawei vytvořit OS založený na Linuxu, má myslím dost velkou šanci na úspěch. Udělat kvalitní OS má určitě stále dost velký potenciál na úspěch.

Jakub

Jakub

19.5.2015 20:01

Nevím no, osobně jsem proti tomu aby každá značka měla svůj systém. Pro uživatele to bude asi dobré, ale co vývojáři? Tvořit appky pro 3 a více systémů? Hrůza!
Ta nádstavba Androidu po Huaweisku se mi zdá příliš zmatená. Stejně ta od Samsungu. Akorát na instalaci alternativních launcherů a appek.

oldlamehand

oldlamehand

19.5.2015 20:26

Jakub: Pro uživatele to není dobré. Mnoho uživatelů se bojí vázat na jednu značku. Pedes: Je asi pravda, že čínský trh je velký a dost specifický. Nedávno jsem ale četl, že čísnký trh se smartphony je poměrně nasycen a prodeje klesají. Prodeje v době, kdy uživatelé nahrazují starý smartphone, nejsou tak vysoké, jako když pořizují svůj první. Nevím, jestli se za takových podmínek nový OS uchytí. Pozitivum by ale mohlo být třeba to, že se google bude muset víc snažit, aby pozici udržel, a odbourá věci, které uživatele, zvláště ty pokročilejší, poměrně omezují. Ocenil bych třeba, kdyby google přidal možnost řídit oprávnění aplikací (i bez rootu). Ta funkce by měla jít zapnout volitelně, aby neotravovala lamy. Ať mi nemelou takové blbosti, že by to mohlo způsobit nestabilitu aplikací. Je to čistě příjmům z reklamy. Odmítnutí přístupu ke kontaktům by se dalo řešit vrácením prázdného seznamu, odmítnutí přístupu ke GPS vrácením třeba souřadnic 37.422°N 122.084°W atd.

jakub

jakub

19.5.2015 20:40

No oni můžou udělat vlastní port androidu, bez google služeb.A když store napěchují aplikacema, tak to možná v číně ani nebude vadit. Jak to má Xiaomi? Já myslel, že ti mají v MIUI také vlastní store.

Daniel

Daniel

z aplikace
19.5.2015 22:37

môj názor je taký že výrpbci ktorí nechcú byť závislí na androide by mali investovať do WP. A to tak, že budú podporovať developerov appiek, rôzne súťaže napríklad… W10 mobile nebude mať konkurenciu keď bude viac aplikácií :)

jake

jake

20.5.2015 12:33

No ještě to tak. MS ani náhodou. Jejich WM byly super, ale WP a ty děsné dlaždice… ne ne ne ne :) W10 vypadají pořád dlaždicoidně. Jen ať se droid se svou otevřeností drží.

RSS (komentáře k článku)