Huawei splnil, co slíbil: Překonal v prodejích Apple a je dvojkou na trhu se smartphony

huawei je dvojkou na trhu se smartphony

V roce 2016 učinila společnost Huawei prohlášení, že do dvou let se stanou dvojkou na trhu se smartphony. A jak ukazují data z Counterpoint Research a IDC, čínská společnost to v druhém čtvrtletí roku 2018 splnila a nyní je druhým největším výrobcem telefonů na světě. První místo si nadále udržuje Samsung, do roku 2021 se ale chce Huawei stát jedničkou.

Novou dvojkou na trhu se smartphony je Huawei

První místo na trhu s telefony si stále s přehledem udržuje Samsung, který za poslední čtvrtletí dodal 71,5 milionů kusů telefonů. Nejednalo se přitom o úspěšné období pro korejskou společnost. Můžeme vidět meziroční pokles o 10 procent. To je zejména kvůli tomu, že Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ nemají u uživatelů tak velký úspěch, jak se očekávalo.

nejvetsi vyrobci telefonu 2018 huawei je dvojkou na trhu se smartphony

Huawei je nyní na druhé pozici, společnost dodala celkem 54,2 milionu chytrých telefonů. Zajímavé je to, že to dokázala i bez toho, aby v USA prodávala svůj nejlepší model Huawei P20 Pro. Oproti minulému roku můžeme vidět zvýšení o 40,9 procent. Třetí Apple dodal 41,3 milionu kusů telefonů, což je oproti minulému roku nárůst o 7 procent. Takže to neznamená, že by Apple nějak propadl, jen zkrátka Huawei vystřelil velkým způsobem nahoru.

I další čínská společnost – Xiaomi roste hodně rychle. Tato společnost dodala 31,9 milionů telefonů. To je nárůst o 48,8 procent oproti minulému roku. První pětku pak uzavírá další čínská společnost. A to Oppo, které dodalo o 5,1 procent více telefonů. Celkově se v minulém čtvrtletí dodalo 348,2 milionu telefonů a opět tak jde o mírný pokles, konkrétně o 1,8 procent oproti minulému roku.

Myslíte si, že se do roku 2021 stane Huawei největším výrobcem telefonů na světě?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)